BIG tabsen
fot. ESL/Bart Oerbekke

Niespodzianka na Majorze! BIG nie daje szans FaZe

No i mamy pierwszą niespodziankę podczas fazy nowych legend! BIG, które ma za sobą już trzy mecze podczas FACEIT Major London 2018, okazało się lepsze od faworyzowanego FaZe Clanu, ogrywając bardziej utytułowanych rywali aż 16:5! To wynik wyższy niż mogliśmy zobaczyć w spotkaniu pomiędzy Liquid a Winstrike.

FaZe Clan 5 : 16 BIG

(FACEIT Major – 1. runda)
5 5 Dust2 10 16
0 6

Mecz miał dość standardowy przebieg – BIG zgarnęło pistoletówkę, ale już w trzeciej rundzie musiało ustąpić pod naporem FaZe Clanu. Od tamtego momentu nic już jednak nie wyglądało tak, jak się tego spodziewano. Reprezentanci Berlin International Gaming niespodziewanie stali się bowiem stroną dominującą, ale nie mogło być inaczej, bo Olof „olofmeister” Kajbjer i spółka byli zaskakująco nieskuteczni. To właśnie słaba postawa Szweda oraz Håvarda „raina” Nygaarda sprawiły, że FaZe przez całą pierwszą połowę musiało gonić rezultat. Faworyci tego pojedynku próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale jedyne, co udało im się osiągnąć, to zmniejszyć swoją stratę do pięciu punktów.

Druga część starcia rozpoczęła się od… ace’a w wykonaniu Johannesa „nexa” Mageta. Niemiec podarował swojej ekipie drugą pistoletówkę, kompletnie odbierając rywalom chęć na cokolwiek. Nic więc dziwnego, że FaZe po stronie broniącej nie zdobyło już ani jednego oczka i musiało przełknąć gorzką pigułkę w postaci dotkliwej porażki wynikiem aż 5:16. Nie da się ukryć, że było to rozstrzygnięcie ze wszech miar zaskakujące, ale z uwagi na przebieg pojedynku zupełnie zasłużone.

Już za kilkanaście minut kolejny mecz, w którym Fnatic podejmie compLexity Gaming. Wszystkie spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, natomiast polska transmisja dostępna będzie na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat FACEIT Major London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza 17. sezon ESL MP w Hearthstone'a. Pierwsze kwalifikacje już 18 września!

Jeżeli jesteście spragnieni rywalizacji w Hearthstone'a na najwyższym krajowym poziomie, to mamy dla was fantastyczną wiadomość. W 17. sezonie ESL Mis...