fot. DreamHack/Adela Sznajder

Komu legendę, komu brak awansu na IEM? Pierwsze ustalenia w fazie nowych legend

To znowu ten dzień – część drużyn w uznaniu swoich wyników zostanie nagrodzona statusem legendy i awansem do drugiej fazy przyszłorocznego Majora, zaś część pożegna się z FACEIT London Major z bilansem 0:3, który będzie równoznaczny z koniecznością gry w eliminacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2019.

W tym drugim gronie znalazło się m.in. mousesports, gdzie na co dzień występuje Janusz „Snax” Pogorzelski. Polak i jego koledzy nie mieli dotychczas szczęścia ani w grze, ani też w losowaniu, a i ich forma daleka jest od ideału. Jakby tego było mało popularne Myszy wyczerpały już limit błędu i o swój dalszy byt na brytyjskich zawodach będą musieli walczyć z zawsze groźnym FaZe Clanem. W drugiej zagrożonej eliminacją parze zobaczymy natomiast obrońców tytułu z Cloud9, którzy podejmą największe zaskoczenie poprzednich współorganizowanych przez Valve zawodów, Winstrike Team.

Ciekawie zapowiada się walka o awans do fazy play-off, gdyż tam los zafundował nam dwa niezwykle wyrównane duety. Najpierw o promocję bez porażki powalczą compLexity Gaming i BIG, czyli dwa czarne konie imprezy, którym jeszcze przed jej startem mało kto dawał szanse na tak dobry wynik. Wieczorem zaś do gry wejdą liderzy rankingu HLTV oraz główni faworyci całego turnieju, czyli Astralis. Ich teoretycznie ostatnią przeszkodą na drodze do statusu legendy będzie Team Liquid, który także ma chrapkę na szybkie załatwienie sprawy.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

14 września – drużyny z bilansem 2:0
15:30 compLexity Gaming vs BIG BO1
20:00 Astralis vs Team Liquid BO1
14 września – drużyny z bilansem 1:1
11:00 Vega Squadron vs Fnatic BO1
12:30 TyLoo vs HellRaisers BO1
17:00 Natus Vincere vs Ninjas in Pyjamas BO1
18:30 G2 Esports vs MIBR BO1
14 września – drużyny z bilansem 0:2
14:00 Winstrike Team vs Cloud9 BO1
21:30 FaZe Clan vs mousesports BO1

Wszystkie powyższe mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, natomiast polska transmisja dostępna będzie na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat FACEIT Major London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szata Maga z awansem, reszta Polaków za burtą. Znamy grupy głównego turnieju EU Masters

Dzisiaj zakończyła się faza play-in European Masters 2018 Summer. Wraz z jej zwieńczeniem poznaliśmy czołową szesnastkę, która już w najbliższy ponied...