Niecały tydzień temu dowiedzieliśmy się, które drużyny na pewno będą reprezentować region Ameryki Północnej w turnieju głównym Mistrzostw Świata 2018. Dziś natomiast rozpoczynają się NA Regional Finals, w których cztery formacje z największą liczbą Championship Points powalczą o możliwość reprezentowania swojej ligi jako trzecia formacja.

Clutch Gaming vs
23:00
Echo Fox

Jeżeli chodzi o Clutch Gaming, to naprawdę trudno jest przewidzieć, do czego w tym momencie ta drużyna jest zdolna. W letnim splicie NA LCS CG kompletnie sobie nie poradziło i ostatecznie zajęło miejsce poza premiowaną awansem do play-offów strefą. Ekipa Fabiana "Febivena" Diepstratena nie występowała w żadnym oficjalnym meczu w zasadzie od miesiąca, bowiem ostatni raz CG mogliśmy oglądać na Summoner's Rift 19 sierpnia. Co ciekawe było to spotkanie właśnie z... Echo Fox, które wówczas kompletnie zmasakrowało Clutch Gaming, nie pozostawiając żadnych złudzeń na temat tego, która z drużyn jest lepsza. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że Clutch miało miesiąc na przygotowania, a jak wszyscy dobrze wiemy, w taki okres można zdziałać naprawdę sporo. Dzisiejszej nocy przekonamy się czy Clutch Gaming spożytkowało ten czas należycie.

Echo Fox z kolei sprawia wrażenie murowanego faworyta tego pojedynku. Przez większą część letniego splitu Heo "Huni" Seung-hoon i reszta nieprzerwanie widnieli w górnej części tabeli, cały czas prezentując dość równą formę. Dopiero w ostatnich spotkaniach NA LCS nieco zwolnili, kończąc zmagania na czwartej lokacie po przegraniu tie-breaku z 100 Thieves. W ćwierćfinałowym starciu Echo Fox przyszło stanąć w szranki z Teamem SoloMid. Mało kto wierzył w to, że borykający się z problemami TSM pokona swoich rywali, ale ostatecznie właśnie tak się stało. Echo Fox uległo po pięciu potyczkach, pokazując tym samym, że nadal nie jest w pełni gotowe, aby walczyć z najlepszymi. Ekipa Huni'ego miała jednak sporo czasu, żeby przeanalizować swoje błędy i spróbować wywalczyć sobie miejsce na Mistrzostwach Świata.

Wszystkie mecze północnoamerykańskich Regional Finals będziecie mogli obejrzeć na kanale ESL.TV Polska. Dzisiaj komentować spotkania będą dla Was Michał „Avahir” Kudliński oraz Paweł "Hayate" Kuligowski. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18:00.