MIBR
fot. FACEIT

MIBR w ćwierćfinale FACEIT Major! NiP jedzie do domu

Za nami ostatni mecz rozgrywany w ramach Fazy Nowych Legend. Do play-offów FACEIT Major 2018 awansowało MIBR, które po trzech mapach pokonało Ninjas in Pyjamas. Szwedzi okazali się gorsi na Cache’u, na którym ulegli po dogrywce, a także na decydującym Trainie.

Ninjas in Pyjamas
1 : 2 MIBR

(FACEIT Major – 5. runda)
(0) 15 8 Cache 7 19 (4)
7 8
16 8 Mirage 7 10
8 3
11 5 Train 10 16
6 6

Pierwsza pistoletówka podczas zmagań na Cache’u została zgarnięta przez Ninjas in Pyjamas. Reprezentanci MIBR nie chcieli być jednak dłużni i w kontrataku odebrali swoim rywalom aż sześć oczek, a po kilku minutach Szwedzi odrobili taką samą liczbę punktów. Do końca połówki każda z ekip doliczyła na swoje konto po jeszcze jednej rundzie, a przed zamianą stron NiP prowadziło zaledwie jednym punktem. Na początku drugiej części spotkania gracze zza oceanu pokazali na co ich stać – zdołali zatriumfować oni aż osiem razy z rzędu i na tablicy widniał wynik 15:8. Mogłoby się wydawać, że Skandynawowie nie mają żadnych szans, lecz doprowadzili oni do dogrywki, w której ostatecznie lepsze okazało się Made in Brazil.

Na Mirage’u pierwszą rundę wygrało NiP, które po chwili oddało force’a przeciwnikom. Szwedzi zdobyli jeszcze cztery oczka, po czym aż sześć razy ulegli swoim rywalom. Mimo to Patrik „f0rest” Lindberg i spółka nie zamierzali się poddać i na sam koniec połówki wyszli na minimalne prowadzenie 8:7. Po zamianie stron kolejne trzy punkty zostały zgarnięte przez europejską drużynę, która przegrała jeszcze tyle samo razy, a potem już bez żadnej straty zwyciężyła na drugiej mapie 16:10.

Reprezentanci NiP-u na Trainie początkowo radzili sobie zdecydowanie gorzej niż na pozostałych mapach. Ekipa Dennisa „dennisa” Edmana wprawdzie zdobyła i pistoletówkę i force’a, lecz w kolejnych rundach prezentowała grę na bardzo przeciętnym poziomie, z czego skorzystali zawodnicy MIBR-u. Marcelo „coldzera” David wraz z kolegami dzięki problemom przeciwników w krótkim czasie wyszli na prowadzenie 10:5, z którym rozpoczęli drugą część spotkania. Po zamianie stron Szwedzi rozpoczęli comeback, w wyniku którego odrobili wszystkie straty i doprowadzili do remisu 10:10. Zawodnicy zza oceanu nie zamierzali jednak ustąpić i chwilę później domknęli to spotkanie wynikiem 16:11.

Kolejne mecze Majora, tym razem rozgrywane w ramach Fazy Nowych Mistrzów, odbędą się już w czwartek, 20 września. Pierwszego dnia kolejnej części imprezy zostaną rozegrane dwa ćwierćfinały, a uczestnicy którzy wezmą w nich udział zostaną ogłoszeni już wkrótce. Po więcej informacji na temat meczów i ich wyników oraz uczestników FACEIT Major London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Były skład dignitas ostatecznie rozpadł się

Niespełna trzy tygodnie po opuszczeniu Teamu Dignitas północnoamerykański skład CS:GO ostatecznie dopełnił żywota. Każdy z graczy postanowił pójść w s...