STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Kolejna zmiana w Games Clash Masters – Fragsters za Imperial

Kilka dni temu z udziału w Games Clash Masters 2018 zrezygnowało HellRaisers, tłumacząc tę decyzję napięty terminarzem. Ostatecznie w zastępstwie zagranicznej formacji zaangażowano PACT i wtedy wydawało się, że organizatorzy gdyńskich zawodów wszystkie problemy mają już za sobą. Nic bardziej mylnego. Dziś dowiedzieliśmy się bowiem, że do nadmorskiego miasta nie przybędzie również inna zagraniczna drużyna, The […]

Kilka dni temu z udziału w Games Clash Masters 2018 zrezygnowało HellRaisers, tłumacząc tę decyzję napięty terminarzem. Ostatecznie w zastępstwie zagranicznej formacji zaangażowano PACT i wtedy wydawało się, że organizatorzy gdyńskich zawodów wszystkie problemy mają już za sobą. Nic bardziej mylnego.

Dziś dowiedzieliśmy się bowiem, że do nadmorskiego miasta nie przybędzie również inna zagraniczna drużyna, The Imperial. Triumfatorzy DreamHack Open Summer 2018 wycofali się ze startu z powodu niedyspozycji jednego ze swoich graczy i nie byli skłonni skorzystać z propozycji przyjechania ze zmiennikiem. – Mimo naszej prośby o wystawienie stand-ina, drużyna nie zdecydowała się przyjechać do Polski na finał. Jesteśmy zawiedzeni tą decyzją zespołu Imperial zarówno jako organizatorzy, jak i fani CS:GO – możemy wyczytać w oświadczeniu opublikowanym przez Jakuba Janaszka, PR Managera organizatorów imprezy.

W tych niekorzystnych okolicznościach znaleziono jednak rozwiązanie, które pomogło również utrzymać liczbę zespołów spoza Polski na niezmienionym poziomie. Wszystko dlatego, że awaryjne zaproszenie na Games Clash Masters zdecydowali się przyjąć zawodnicy duńskiego Fragsters, którzy w trwającym roku już kilkukrotnie pokazali się z dobrej strony. Przypomnijmy, że na przestrzeni ostatnich miesięcy skandynawska piątka stawała na najniższym stopniu podium przy okazji Bets.net Masters Season 1 oraz turniejów z serii DreamHack Open rozgrywanych w Austin i Walencji.

Finalna lista uczestników prezentuje się wobec tego następująco:

AGO Esports Fragsters Heroic Team Kinguin
PACT Red Reserve Sprout Esports x-kom team

Games Clash Masters odbędzie się między 28 a 30 września w Gdyni. Łączna pula nagród zawodów osiągnie kwotę 90 tysięcy dolarów, z czego zwycięzcy wielkiego finału zgarną 50 tysięcy.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team Secret zagra na pierwszym Majorze nowego sezonu DPC

Ósma odsłona The International dobiegła końca już niemal miesiąc temu, a więc po krótkiej przerwie zawodnicy Dota 2 powoli rozpoczynają kolejny sezon...