Astralis
fot. FACEIT

FaZe ulega w starciu gigantów. Astralis melduje się w półfinale FACEIT Major

Za nami pojedynek gigantów. Dwie ekipy z najlepszej piątki światowego Counter-Strike’a zmierzyły się ze sobą o awans do półfinału najważniejszego turnieju roku. W zakończonym już pojedynku lepiej poradziło sobie Astralis, które i na Mirage’u i na Inferno pokonało swoich przeciwników i wyeliminowało ich tym samym z dalszej gry w zawodach.

Astralis 2 : 0 FaZe Clan

(FACEIT Major – ćwierćfinał)
16 11 Mirage 4 14
5 10
16 5 Inferno 10 12
11 2
 Overpass 

Pierwsze trzy oczka na Mirage’u wpadły na konto reprezentantów FaZe Clanu. Po chwili jednak Astralis przeszło do kontrataku i wydarło swoim przeciwnikom aż dziewięć punktów. Chwilę później Finn „karrigan” Andersen i jego koledzy zwyciężyli ostatni raz w tej połówce i zakończyli ją niekorzystnym wynikiem 4:11. Po zamianie stron pistoletówka została zgarnięta przez Duńczyków, a następnie wielonarodowościowa formacja rozpoczęła comeback. Mimo wyraźnie lepszej gry ekipy Håvarda „raina” Nygaarda po stronie broniącej ich rywale wkrótce doliczyli sobie na konto wszystkie pozostałe im do zwycięstwa oczka i zwyciężyli tym samym na pierwszej mapie 16:14.

Początkowo na Inferno lepiej radziło sobie FaZe, które w pierwszej połówce nie dawało szans rywalom. Finaliści ELEAGUE Major Boston 2018 już po kilku minutach prowadzili 10:3 i wcale nie mieli zamiaru się poddać. Plany ekipy złożonej z graczy pochodzących z różnych krajów pokrzyżowała zamiana stron, po której pałeczkę przejęli reprezentanci Astralis. Doprowadzili oni prędko do remisu 10:10, a następnie po raz pierwszy na tej mapie wyszli na prowadzenie. Ostatecznie na Inferno również to Duńczycy okazali się lepsi, główne ze względu na doskonale wręcz rozegraną drugą część meczu, w której pozwolili przeciwnikom na doliczenie na swoje konto zaledwie dwóch punktów.

Już jutro odbędą się dwa półfinały FACEIT Major 2018. Wszystkie spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, natomiast polska transmisja dostępna będzie na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
CoreJJ, Samsung GALAXY

CoreJJ: Chciałbym zagrać z RNG zwłaszcza w rundach eliminacyjnych

Po zaciętym LCK 2018 Regional Qualifier awans na tegoroczne Worlds jako trzeci seed Korei Południowej zapewniło sobie Gen.G esports. Skład mistrzów św...