fot. ESL/Bart Oerbekke

Mecz Virtus.pro z PACT w ESEA MDL, Invizy i zespół byaliego walczą o ECS Season 6

Dziś finał FACEIT Major London 2018 – to wszyscy wiedzą. Ale fakt ten nie oznacza, że inne drużyny będą spokojnie siedzieć we własnych domach, oglądając decydujący mecz londyńskiej imprezy. One mają swoje sprawy, bo cześć z nich walczy o awans do ECS Season 6, a dwie kolejne zmierzą się bezpośrednio w ramach ESEA Mountain Dew League.

Vexed Gaming vs Invizy Esport
15:00 (BO3)

transmisja

Nie da się ukryć, że Invizy to nie jest drużyna, która znajduje się choćby w krajowej czołówce. Próżno przecież szukać zawodników spod znaku niedźwiedzia w ESL Mistrzostwach Polski czy też Polskiej Lidze Esportowej, czyli dwóch najważniejszych ligach nad Wisłą. Na początku września organizacja zatrudniła jednak zupełnie nowy, młody skład, który zaskakująco dobrze poradził sobie podczas trwających otwartych eliminacji do 6. sezonu ECS. Na Polaków czekają już tylko dwie przeszkody, a pierwszą z nich będzie szwedzko-brytyjskie Vexed, w barwach którego wystąpi m.in. Jacob „pyth” Mourujärvi

Lose vs Team Endpoint
15:00 (BO3)

transmisja

O awans do organizowanych przez FACEIT rozgrywek walczy też Lose. Nazwa dość enigmatyczna, ale gdy tylko spojrzymy na ukrywające się pod nią nazwiska, to od razu poczujemy się jak w domu. W zespole tym razem zebrali się m.in. Paweł „byali” Bieliński, Maciej „Luz” Bugaj czy też Konrad „EXUS” Jeńczeń, czyli gracze rozpoznawalni nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Po południu polska piątka podejmie Team Endpoint, który wystąpi jednak w dość miksowym składzie.

PACT vs Virtus.pro
18:00 (BO1)

transmisja

W 29. sezonie ESEA Mountain Dew League biorą udział aż trzy zespoły z Polski, nic więc dziwnego, że kilka razy będziemy mieli okazję zobaczyć je w pojedynkach bezpośrednich. Pierwszy taki mecz rozegrany zostanie już dziś – pozostające w kryzysie Virtus.pro, które na inaugurację przegrało z Teamem 3DMAX, spróbuje powalczyć o pierwsze punkty, tak ważne w kontekście rywalizacji o awans do ESL Pro League. Przeszkodzić mu w tym będzie chciał jednak PACT, dla którego będzie to pierwsze spotkanie w bieżącej edycji ESEA MDL.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FACEIT Major: Team Liquid vs Astralis – statystyki graczy

Znamy drugiego finalistę FACEIT Major London 2018. Astralis kolejny raz na tym turnieju pokazało swoją siłę i po dwóch wzorowych wręcz mapach odesłało...