STS
fot. Sony

Sony wprowadza usługę cross-play – ruszają beta testy tej funkcji w Fortnicie

Wygląda na to, że piekło zamarzło! Sony wreszcie się bowiem złamało, dzięki czemu użytkownicy PlayStation 4 będą mogli dziś za pośrednictwem Fortnite’a wziąć udział w beta testach funkcji cross-play, dzięki której możliwa będzie rywalizacja ramię w ramię z właścicielami innych platform, w tym także Xboxa One! Cross-play to już dla większości graczy standard, ale dotychczas tego […]

Wygląda na to, że piekło zamarzło! Sony wreszcie się bowiem złamało, dzięki czemu użytkownicy PlayStation 4 będą mogli dziś za pośrednictwem Fortnite’a wziąć udział w beta testach funkcji cross-play, dzięki której możliwa będzie rywalizacja ramię w ramię z właścicielami innych platform, w tym także Xboxa One!

Cross-play to już dla większości graczy standard, ale dotychczas tego samego nie można było powiedzieć o twórcach PS, którzy z uporem godnym lepszej sprawy wzbraniali się przed tego typu formą otwarcia na nowy kształt rynku gier. Dopiero teraz coś się zmieniło, zaś betatesty będą stanowiły pole doświadczalne, które ma dać Japończykom pogląd na opłacalność szerszego wprowadzenia gry międzyplatformowej.

To wszystko stanowi ogromną zmianę polityki Sony Interactive Entertainment i obecne przechodzimy przez proces organizacyjnego planowania, które ma zagwarantować odpowiednie wsparcie dla tej modyfikacji – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. – Damy znać gdy tylko będziemy mieli więcej szczegółów, którymi będziemy mogli się podzielić, takich jak np. ramy czasowe bety, oraz gdy będziemy mogli określi coś to wszystko oznacza dla przyszłych tytułów – dodano.

Na koniec warto zaznaczyć, że osoby, które wezmą udział w beta testach zagrają nie tylko z posiadaczami wersji na komputery z systemem Windows i Mac oraz Nintendo Switch i Xbox One. W cały projekt włączono również użytkowników korzystających z Fortnite Mobile, którzy w hitową produkcję studia Epic Games grają za pośrednictwem telefonów z Androidem i iOS-em.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dzondzy_Ascent

Znamy skład LoL-a Wisły Płock. W szeregach aż czterech graczy Teamu DPD

Organizatorzy Polskiej Ligi Esportowej zaprezentowali dziś składy drużyn, jakie powalczą w kwalifikacjach do czwartego sezonu rozgrywek League of Lege...