STS
Molsi
fot. ESL

PACT gromi w ćwierćfinale ESL MP, tylko sześć rund na dwóch mapach dla x-komu

Pierwszy ćwierćfinał ESL Mistrzostw Polski nie był porywającym starciem. Bezproblemowe zwycięstwo zaliczył PACT, który w dwóch mapach ograł czwartą drużynę fazy ligowej – x-kom team, zapewniając sobie udział w lanowych finałach podczas Poznań Game Arena.

x-kom team
0 : 2 PACT

(ESL Mistrzostwa Polski – ćwierćfinał)
3 3 Train 12 16
0 3
3 2 Cache 13 16
1 3
Overpass

Spotkanie zainaugurował Train, gdzie od początku widać było przewagę grającego po stronie atakującej PACT. Zespół Kacpra „darko” Ściery prowadził 2:0, a po krótkiej przerwie związanej z problemami technicznymi piąty zespół fazy zasadniczej ESL MP kontynuował skuteczną ofensywę. Zepchnięty do obrony x-kom nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z oponentami i wraz z upływem czasu dystans między obiema formacjami zwiększał się coraz bardziej. Do końca pierwszej połowy Krzysztof „stark” Lewandrowski i jego kompani legitymowali się zaledwie trzypunktowym dorobkiem. PACT po przerwie musiał już tylko dopełnić formalności. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera nie powiększyli już swojego wyniku i po zaledwie 19 rundach zmuszeni byli uznać wyższość rywala.

Obraz meczu nie zmienił się także na Cache’u. Od samego startu wszystko układało się według bardzo podobnego scenariusza, co kilkadziesiąt minut wcześniej. Zawodnicy x-komu ponownie byli tylko tłem dla swoich rywali, ustępując praktycznie w każdym elemencie gry. Po 10 rundach Patryk „Patitek” Fabrowski i koledzy legitymowali się zaledwie jednym zdobytym oczkiem. Pogrom trwał nadal. Graczom x-komu brakowało jakichkolwiek argumentów w tej konfrontacji, przez co po pierwszej połowie przegrywali już 13:2. Po zmianie stron cud nie nastąpił. PACT bezproblemowo postawił kropkę nad „i”, pieczętując tym samym okazałe i bezbolesne zwycięstwo, które daje młodemu składowi awans do półfinału ESL MP.

Już za chwilę drugi ćwierćfinał 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski, w którym Izako Boars podejmie Team Preparation. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska i na SPORT.TVP.PL. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

twist dołącza do Fnatic, draken ląduje na ławce

Awizowany już jakiś czas temu transfer Simona "twista" Eliassona do Fnatic doszedł wreszcie do skutku. Wbrew pozorom jednak nie zastąpi on w składzie ...