fot. ESL/Adela Sznajder

innocent i spółka tracą szansę na awans na IEM Chicago

Czwartkowy wieczór nie będzie zbyt mile wspominany przez Pawła „innocenta” Mocka jego Tempo Storm pozwoliło bowiem wydrzeć sobie zwycięstwo w decydującym meczu grupy B GG.BET Shuffle, przez co straciło ostatnią już szansę na awans na Intel Extreme Masters Chicago 2018.

The Imperial 3 : 2 Tempo Storm

(GG.BET Shuffle – decydując mecz grupy B)
12 9 Mirage 6 16
3 10
6 5 Dust2 10 16
1 6
16 6 Train 9 13
10 4
16 8 Cache 7 8
8 1

The Imperial jako zespół z górnej części drabinki przystępowało do tego meczu już z jedną wygraną „mapą”. To jednak nie był problem dla drużyny innocenta, w której wczoraj, poza samym Polakiem, wystąpili również Kevin „HS” Tarn, Kristjan „fejtZ” Allsaar, Tobias „shadow” Flodström i Bastian „ayken” Schendzielorz. Tempo Storm bardzo szybko próbowało się bowiem wziąć do pracy, chociaż jeszcze na Mirage’u miało z tym problemy. Dopiero po przejściu do ataku TS zdołało całkowicie zdominować swojego rywala i oddając mu zaledwie trzy oczka wygrało 16:12. Jeszcze lepiej wyglądało to na Duscie2, bo tam Mocek wraz z kolegami od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowali przebieg pojedynku – jeszcze pierwszej połowie ekipa Polaka w roli terrorystów zapewniła sobie prowadzenie 10:5, by po chwili postawić kropkę nad i, ustalając wynik na miażdżące 16:6.

W tamtym momencie Tempo Storm prowadziło w mapach już 2:1 i było o krok od zapewnienia sobie awansu do fazy play-off. Zresztą, wydawało się, że dokona tego na Trainie, gdzie mimo częściowych problemów schodziło na przerwę z trzypunktowym prowadzeniem. Wszystko zmieniło się jednak w drugiej części starcia, podczas której Imperial nie tylko odrobiło wszystkie straty, ale finalnie przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę rezultatem 16:13. Wobec tego innocent i spółka próbowali jeszcze odwrócić losy pojedynku na Cache’u i bardzo długo dotrzymywali kroku swoim oponentom. Jednakże na nieszczęście Polaka złożona m.in. z trzech Litwinów drużyna zakończyła cały mecz BO5 w fantastycznym stylu i po stronie atakującej dosłownie przejechała się po TS, tracąc już tylko jedno oczko i wygrywając ostatecznie 16:8.

Tym samym The Imperial dołączyło do grona uczestników fazy pucharowej GG.BET Shuffle, w którym już teraz znajdują się ENCE eSports, G2 Esports, Gambit Esports oraz OpTic Gaming. Do tych drużyn dołączą jeszcze trzy ekipy, a następnie cała ósemka powalczy między sobą w drabince pojedynczej eliminacji o ostatni slot na zaplanowanym na listopad IEM Chicago 2018.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mousesports wiceliderem ESL Pro League, trzy porażki FaZe już na początku

Podczas czwartej serii spotkań pierwszego tygodnia ESL Pro League do gry weszły wreszcie FaZe Clan i G2 Esports. Nie da się jednak ukryć, że nie były...