fot. ESL/Bart Oerbekke

Kinguin i Virtus.pro wystąpią w zamkniętych kwalifikacjach do Minora

Choć cykl kwalifikacji do Intel Extreme Masters Katowice 2019 jeszcze się nie rozpoczął, to organizatorzy postanowili już rozesłać zaproszenia do zamkniętych eliminacji przed regionalnymi Minorami. Dzisiejsze ogłoszenie przynosi dobre wiadomości dla polskich fanów, bowiem męczarni w otwartych kwalifikacjach unikną Team Kinguin oraz Virtus.pro.

Europa

Oprócz dwóch zespołów znad Wisły o miejsce w europejskich zamkniętych kwalifikacjach martwić nie muszą się między innymi mousesports, North, OpTic Gaming czy ex-Space Soldiers. Drużyny te nie zaliczyły udanego występu na FACEIT Major London i bez wątpienia bardzo chcą się zrehabilitować w Katowicach. Z kolei ENCE eSports i Heroic jeszcze nie miały okazji pojawić się na turnieju rangi Major, a na zaproszenie zasłużyły sobie świetną dyspozycją w ostatnich miesiącach. Obejść się smakiem musiały natomiast drużyny takie jak AGO Esports, Team LDLC.com, Fragsters czy Team Vitality.

OpTic Gaming Heroic ENCE eSports mousesports
North Virtus.pro ex-Space Soldiers Team Kinguin

Ameryka Północna

Poziom zespołów zaproszonych do północnoamerykańskich rozgrywek oczywiście jest już znacznie niższy niż w Europie. O awans na Minora powalczą między innymi Rogue czy NRG Esports. W akcji zobaczymy także Ghost Gaming, które nie będzie mogło jednak skorzystać z usług Josha „steela” Nissana.

eUnited Ghost Gaming Luminosity Gaming NRG Esports
Rogue Spacestation Swole Patrol Team Envy

Wspólnota Niepodległych Państw

Region CIS od jakiegoś czasu regularnie tworzy drużyny zdolne zaskoczyć na Majorze nawet najlepszych na świecie. Tym razem może być podobnie, bo w zamkniętych kwalifikacjach na pewno wystąpią Gambit Esports, AVANGAR czy Team Spirit.

AVANGAR Gambit Esports Team Spirit pro100
forZe Monolith Gaming Nemiga Gaming Winstrike Team

Pozostałe regiony wyślą na swoje Minory znacznie mniejszą liczbę reprezentantów. Wśród ekip, które przykuły uwagę organizatorów znajdują się między innymi INTZ eSports, Renegades, MVP PK czy SCARZ Absolute. Poniżej przedstawiamy pełen rozkład zaproszeń z podziałem na regiony:

Ameryka Południowa

INTZ eSports Sharks Esports Imperial e-Sports

Isurus Gaming

Oceania

Renegades Tainted Minds Grayhound Gaming ORDER

Chiny

Vici Gaming Flash Gaming 5POWER CyberZen

Azja Południowo-Wschodnia

B.O.O.T Signature Gaming Beyond Esports TBD

Azja Wschodnia

MVP PK SCARZ Absolute GOSU Storm Rider

Bliski Wschód

Uniquestars Fate eSports NASR Esports TBD

Początek pierwszych europejskich otwartych kwalifikacji do Minora zaplanowany jest na najbliższy poniedziałek. Link do zapisów znajdziecie pod tym adresem. IEM Katowice 2019 odbędzie sie między 14 lutego a 3 marca i zaoferuje uczestnikom pulę nagród o wysokości 1 miliona dolarów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro

5POWER pierwszym rywalem Virtus.pro w turnieju o dziką kartę na EPICENTER 2018

Moskiewski turniej EPICENTER 2018 zbliża się sporymi krokami. Z tej racji organizatorzy imprezy po sporych przetasowaniach związanych z listą uczestni...