STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Heroiczny triumf Kinguin, Polacy pewni udziału w fazie play-off ESEA MDL

Team Kinguin ciągle pozostaje najwyżej notowaną polską drużyną w ESEA Mountain Dew League. Na początek intensywnego wieczoru Pingwiny pokonały Fragsters, dzięki czemu Polacy są już pewni udziału w fazie play-off na zapleczu ESL Pro League. Fragsters 15 : 19 Team Kinguin (ESEA Mountain Dew League S29)  (0) 15 8 Dust2 7 19 (4) 7 8 […]

Team Kinguin ciągle pozostaje najwyżej notowaną polską drużyną w ESEA Mountain Dew League. Na początek intensywnego wieczoru Pingwiny pokonały Fragsters, dzięki czemu Polacy są już pewni udziału w fazie play-off na zapleczu ESL Pro League.

Fragsters
15 : 19
Team Kinguin

(ESEA Mountain Dew League S29)
 (0) 15 8 Dust2 7 19 (4)
7 8

Początek spotkania ułożył się na delikatną korzyść polskiej strony. Po zdobyciu dwóch inauguracyjnych rund Pingwiny musiały jednak uznać wyższość rywala, który natchniony premierowym triumfem dołożył jeszcze dwie wygrane i objął przodownictwo w meczu. W dalszych fragmentach batalii obie formacje zaliczały serie punktowe – to trzy, to cztery punkty wpadały na ich konto. Toczony w takim schemacie bój nie miał wyraźnego lidera, a najlepszym dowodem takiego obrotu spraw była najmniejsza możliwa zaliczka Fragsters przed przerwą.

Start drugiej odsłony dał powiew radości w stronę Kinguin. Polacy nie tylko zwyciężyli w rundzie pistoletowej, ale także powiększyli dorobek w dwóch kolejnych. Rywala stać było tylko na jednorazową odpowiedź, by po chwili znowu ręce ku górze mogli wznieść zawodnicy znad Wisły. Piątka z Danii nie zamierzała jeszcze złożyć broni i w końcu udało się jej doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji. W kluczowych momentach meczu także nie dało się wskazać lepszej drużyny, co poskutkowało dodatkowymi rundami. W dogrywce skuteczniejsi byli jednak Wiktor „TaZ” Wojtas i jego kompani, którzy ostatecznie przypieczętowali triumf wynikiem 19:15.

Jeszcze dziś czeka nas sporo emocji związanych z udziałem polskich drużyn w ESEA MDL. O godzinie 20:00 fanów w naszym kraju czekają derby – Virtus.pro podejmie Team Kinguin. To i pozostałe spotkania rodzimych piątek możecie obejrzeć na ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

whaz nie jest już graczem Liquid

Team Liquid to jedna z najbardziej utytułowanych organizacji na scenie Quake Champions. To własnie jej reprezentanci regularnie docierają do strefy me...