fot. ESL/Helena Kristiansson

Heroic i ENCE z zaproszeniami na DreamHack Open Winter

Znamy już niemalże pełną listę uczestników DreamHack Open Winter 2018. Do grona zespołów, które zaprezentują się przed szwedzką publicznością, dołączyły Heroic oraz ENCE. Obie wspomniane ekipy, tak jak wcześniej chociażby G2 Esports, otrzymały bezpośrednie zaproszenia na tę imprezę.

Obu skandynawskich formacji nie trzeba nikomu przedstawiać. ENCE zostało sklasyfikowane na 13. miejscu w najnowszym rankingu HLTV, zaś Heroic plasuje się pięć pozycji niżej. Finowie mają za sobą nieudane EPICENTER, gdzie zakończyli swój udział w turnieju po dwóch porażkach w grupie. Wcześniej Aleksi „allu” Jalli i kompani odnieśli triumf w ramach StarSeries i-League Season 6 i przegrali finał DreamHack w Montrealu. Ich ówczesnym przeciwnikiem był Team Kinguin.

Heroic z mieszanym szczęściem radzi sobie w ESL Pro League. Duńsko-szwedzka piątka zajmuje dopiero 13. miejsce, wyprzedzając w tabeli jedynie AGO Esports. Pod koniec września Heroic z dobrej strony zaprezentowało się na polskiej ziemi wygrywając Games Clash Masters w Gdyni. W sierpniu z kolei na zasadzie wypożyczenia szeregi tej drużyny zasilił Daniel „mertz” Mertz, lecz już miesiąc później 20-latek stał się pełnoprawnym członkiem zespołu.

Na ten moment lista uczestników DreamHack Open Winter 2018 prezentuje się następująco:

Bravado Gaming compLexity Gaming ENCE eSports G2 Esports
Heroic OpTic Gaming x6tence Galaxy

W tej sytuacji do obsadzenia pozostało już tylko jedno miejsce. DreamHack Open Winter 2018 odbędzie się w Jönköping w dniach od 30 listopada do 2 grudnia. W puli nagród tego turnieju znajduje się kwota 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna Danye otrzymała nazwę Paris Eternal

Organizatorzy Overwatch League powracają do nas z kolejnym ogłoszeniem. Tym razem dowiedzieliśmy się, że pierwsza w historii rozgrywek drużna z Francj...