fot. GG League/Maciej Kołek

Trzecia tura eliminacji do Minorów w EU i NA za nami, z awansem m.in. x-kom i Bravado

Trzecie i jednocześnie przedostatnie otwarte eliminacje do Minorów w Europie i Ameryce Północnej już za nami. W związku z tym do grona uczestników etapu zamkniętego dołączyły cztery kolejne formacje, wśród których, co ciekawe, ponownie nie zabrakło ekipy rodem z Polski.

Już wcześniej wydawało się, że los jest dla naszego kraju łaskawy, gdyż zanosiło się, że w zamkniętym turnieju eliminacyjnym do europejskiego Minora zobaczymy aż trzy rodzime zespoły. A tymczasem okazuje się, że będzie ich aż czwórka, gdyż wczoraj awans zapewnił sobie również x-kom team, który po drodze pokonał m.in. rodaków z Izako Boars i PACT, ale również wyżej notowane Red Reserve. Drugi rozdysponowany w niedzielę slot przypadł natomiast w udziale Valiance & Co, które z pomocą choćby graczy pozyskanych niedawno z The Imperial pokonało mający mocarstwowe ambicje Team Vitality, a swój sukces przypieczętowało wygraną nad expert eSport.

Na ten moment lista uczestników zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora prezentuje się następująco:

ENCE eSports Fragsters Heroic Team Kinguin
MIKSTURA mousesports North OpTic Gaming
ex-Space Soldiers Sprout Esports Valiance & Co Virtus.pro
Windigo Gaming x-kom team

Z kolei w Ameryce Północnej mieliśmy do czynienia z o wiele mniejszą liczbą rozpoznawalnych drużyn czy zawodników. Tak naprawdę przeciętny kibic ze Starego Kontynentu mógł kojarzyć tylko Bravado Gaming, które pięć lat temu wystąpiło przecież nawet na Majorze. Dziś gracze z Południowej Afryki nie odnoszą aż takich sukcesów, co nie zmienia faktu, że ze sporą łatwością przebrnęli przez trzecie eliminacje i w decydującym meczu pokonali Grizzlys Esports. Ponadto w zamkniętym etapie zobaczymy również iNTACT eSports, w składzie którego brak rozpoznawalnych osobistości. Mimo to zespół ten start w kolejnej fazie zmagań, podobnie jak Bravado, także wywalczył sobie w sposób dość prosty i bez większych przestojów.

Na ten moment lista uczestników zamkniętych eliminacji do amerykańskiego Minora prezentuje się następująco:

Bravado Gaming Team Envy eUnited FURIA eSports
Ghost Gaming iNTACT eSports Luminosity Gaming Mythic
NRG Esports Team One Rogue Singularity Esports
Spacestation Gaming Swole Patrol

Nadal pozostała jeszcze jedna szansa na awans – czwarte i jednocześnie ostatnie otwarte eliminacje do Minorów w Europie i Ameryce Północnej startują już 24 listopada. Wszyscy gracze ze Starego Kontynentu zainteresowani walką o udział w IEM Katowice 2019 mogą zapisywać się do gry pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PACT triumfuje podczas Rainbow Six Masters League!

Lanowe finały Rainbow Six Masters League już za nami. Zaskoczenia nie było, gdyż po końcowy triumf sięgnął PACT, który na przestrzeni obu dni nie prze...