byali virtus.pro
fot. ESL/Bart Oerbekke

MIKSTURA przegrywa w eliminacjach do BGW 2018. draken krytykuje organizatorów

Znany polski miks MIKSTURA uległ dziś w meczu o 3. miejsce w pierwszych otwartych eliminacjach do Bucharest Gaming Week Invitational by ESL. Polacy grając przeciwko Red Reserve nie zdołali wygrać na ani jednej mapie. Ponadto William „draken” Sundin ujawnił kontrowersyjną sytuację, do której doszło podczas zawodów.

Nasi rodacy swój pojedynek rozpoczęli na Duście2, gdzie przeciwnicy rozgromili ich 2:13 w pierwszej połowie, a następnie po czterech stratach zakończyli spotkanie wynikiem 16:6. Z nadzieją na lepszy rezultat przenieśliśmy się na Cache’a, lecz MIKSTURA ponownie grała gorzej od przeciwników. Po stronie terrorystów zdobyła tylko pięć oczek, a po zamianie stron stać ją było tylko na podwojenie dotychczasowego dorobku i ostatecznie walka skończyła się po zaledwie dwóch mapach.

Podczas turnieju eliminacyjnego nie obyło się bez kontrowersji, o których poinformował draken z Red Reserve. Jego drużyna mimo wygranej w półfinale została zmuszona do gry w meczu o 3. miejsce, gdyż zawodnicy MAD Lions zauważyli brak logów antycheata ESL Wire. Szwed za pośrednictwem swojego Twittera oświadczył, że wszyscy gracze mieli włączoną aplikację, a błąd leżał po stronie ESL-a. Organizator nie ustosunkował się jeszcze do oskarżeń.

Kolejna edycja otwartych eliminacji do BGW 2018 rozpocznie się już w sobotę, 17 listopada i potrwa do następnej niedzieli. Podobnie jak z dzisiejszego turnieju do zamkniętych eliminacji awansują trzy najlepsze drużyny.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO poleci na Maltę na finały LOOT.BET Cup, LeftOut poddało mecz

To już pewne! AGO Esports poleci na Maltę, aby reprezentować nasz kraj na finałach LOOT.BET Cup #3. Polacy wprawdzie mieli dziś rozegrać decydujące o...