fot. PUBG Corp.

Zaproszenia do PUBG Europe League rozesłane. Wśród uczestników m.in. Liquid i FaZe

Zapowiadane od wielu miesięcy profesjonalne rozgrywki w PlayerUnknown’s Battlegrounds powoli stają się coraz bardziej klarowne dla fanów popularnego battle royale’a. Zaledwie miesiąc temu dowiedzieliśmy się o tym, że europejską pro ligę organizować będzie StarLadder, a dziś poznaliśmy wszystkie sześć zaproszonych do niej drużyn.

Pewnymi uczestnictwa w prestiżowych rozgrywkach mogą być już Team Liquid, FaZe Clan, Ninjas in Pyjamas, Pittsburgh Knights, Natus Vincere oraz Team Vitality. Formacje te nie otrzymały zaproszeń do zawodów bez powodu, wszak każda z nich od wielu miesięcy utrzymuje się w absolutnej światowej czołówce i pojawia się na najważniejszych lanach. W europejskiej lidze PUBG zobaczymy łącznie szesnaście zespołów, a pozostałe, nieobsadzone jeszcze miejsca w rozgrywkach zajmie dziesięć najlepszych ekip z lanowych eliminacji, które będą miały miejsce na początku grudnia w Kijowie.

StarLadder ujawnił także miasto, w którym rozgrywane będą profesjonalne zmagania zespołów ze Starego Kontynentu. Ostatecznie organizatorzy ligi zdecydowali się postawić na stolicę Niemiec, czyli Berlin. Warto w tym miejscu przypomnieć także o tym, że PUBG Corp. zapewni zakwaterowanie oraz transport dla każdej uczestniczacej w PEL ekipy oraz będzie się z nimi dzielić zyskami z ligi. Ponadto, już przy okazji przedstawienia zarysu swojego pięcioletniego planu rozwoju sceny esportowej, PUBG Corp. ogłosiło, że zamierza dzielić się udziałami ze sprzedaży specjalnych, sygnowanych logotypami drużyn skórek, które będą pojawiać się w grze przy okazji najważniejszych turniejów.

Sezon 2019 zostanie podzielony na trzy etapy, a oprócz tego zobaczymy także dwa międzynarodowe turnieje. Pierwsza faza PUBG Europe League rozpocznie się w połowie stycznia i potrwa łącznie osiem tygodni. Zaraz po zakończeniu inauguracyjnego etapu rozgrywek najlepsze formacje każdej z profesjonalnych lig z całego świata, zmierzą się ze sobą w międzynarodowych zawodach, które zaplanowane zostały na początek kwietnia przyszłego roku. Dodatkowo PUBG Corp. postanowiło zorganizować turniej All-Star dla najbardziej lubianych zawodników. Najważniejszym punktem sezonu będą jednak oficjalne Mistrzostwa Świata w PUBG, których pula nagród wyniesie aż 2 miliony dolarów. Najsilniejsza ekipa globu zostanie wyłoniona w listopadzie przyszłego roku.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy Kinguin zagra w barażach o ESL Pro League? Dziś decydujący mecz z Epsilon

Wczoraj Team Kinguin stracił pierwszą szansę, by poważnie przybliżyć się do awansu do upragnionej ESL Pro League. Nie wszystko jednak stracone – już d...

>