STS
fot. Heroic

RFRSH odsprzedało prawa do Heroic

Zgodnie z zasadami World Esports Association każdy podmiot może mieć w swoim posiadaniu tylko jedną esportową organizację. Dotychczas w sprzeczności z tymi przepisami stało RFRSH Entertainment, które pełniło rolę współwłaściciela zarówno Astralis, jak i Heroic. Ale tak było tylko do dziś. Duńska spółka ogłosiła bowiem, iż zdecydowała się sprzedać wszelkie prawa do marki Heroic firmie Seranades Global Inc. […]

Zgodnie z zasadami World Esports Association każdy podmiot może mieć w swoim posiadaniu tylko jedną esportową organizację. Dotychczas w sprzeczności z tymi przepisami stało RFRSH Entertainment, które pełniło rolę współwłaściciela zarówno Astralis, jak i Heroic. Ale tak było tylko do dziś.

Duńska spółka ogłosiła bowiem, iż zdecydowała się sprzedać wszelkie prawa do marki Heroic firmie Seranades Global Inc. W związku z tym nowym dyrektorem wykonawczym formacji został Erik Askered, który jest także partnerem CUBE Esports – agencji marketingowej, która zatrudnia m.in. legendę Ninjas in Pyjamas, Emila „HeatoNa” Christensena. Na ten moment nie wiadomo czy cała transakcja będzie miała jakikolwiek wpływ na obecny kształt drużyny. – W przejęciu Heroic widzimy naprawdę ogromną szansę. Zespół ten ma olbrzymi potencjał, dzięki któremu może stać się nawet najlepszym na świecie, na co gorąco liczymy – przyznał Askered.

W przypadku RFRSH jest to już druga tego typu operacja w tym roku. W przeszłości duńscy włodarze posiadali także prawa do organizacji GODSENT, która w czerwcu tego roku została zamknięta. Wobec tego założona przez Nikolaja Nyholma firma obecnie zarządza już wyłącznie przewodzącym rankingowi HLTV Astralis, a także współorganizuje turnieje z serii BLAST Pro Series. Jak poinformowano, nad całym procesem sprzedaży Heroic pracowano już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz udało się wszystko sfinalizować.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Boże, błogosław EUxodusowi

Temperatura jest coraz niższa, dni coraz krótsze, a zamiast kolejnego deszczu bardziej prawdopodobny jest pierwszy śnieg. Wszystkie te i inne zwiastun...