Astralis
fot. Esports Championship Series

Znamy grupy i harmonogram finałów ECS

Jeszcze w tym tygodniu poznaliśmy wszystkie zespoły, które pojawią się na finałach Esports Championships Series Season 6. Organizatorzy imprezy nie zamierzali zatem długo trzymać w tajemnicy podziału uczestników na grupy.

Do zbioru A trafił obrońca tytułu z czerwca – Astralis. Duńczycy to niekwestionowani liderzy światowych tabel, ale pod koniec listopada z pewnością będą chcieli dołożyć kolejne trofeum do swojej kolekcji. Zawodnikom ze Skandynawii przyjdzie rywalizować z rosnącą w siłę ekipą mousesports czy powoli odbudowującym się po problemach od początku istnienia MIBR-em. Stawkę uzupełni Cloud9, do którego uśmiechnęło się szczęście. Drużyna Robina „flushy” Rönnquista zajęła wprawdzie niepremiowane awansem piąte miejsce w sezonie ligowym, ale w obliczu problemów wizowych Renegades została dokooptowana do imprezy.

W drugiej grupie brak zdecydowanego faworyta. Na pewno bardzo interesująco zapowiada się rywalizacja dwóch ekip zza oceanu – NRG Esports oraz Teamu Liquid. Ci drudzy dalej nie mogą przełamać serii bez zwycięstwa na wielkich turniejach, mimo że w zdecydowanej większości z nich meldują się w czołowej czwórce. Zaskoczyć ekipy z regionu NA postarają się europejczycy – Ninjas in Pyjamas oraz North. Obie drużyny sprawiły niemałą niespodziankę w fazie ligowej na Starym Kontynencie, eliminując z walki o trofeum między innymi FaZe Clan.

Pełne zestawienie grup prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
Astralis Ninjas in Pyjamas
Cloud9 North
MIBR NRG Esports
mousesports Team Liquid

Organizatorzy ujawnili ponadto harmonogram imprezy:

22 listopada
16:00 Astralis vs Cloud9 BO1
17:30 mousesports vs MIBR BO1
19:00 NRG Esports vs Ninjas in Pyjamas BO1
20:30 Team Liquid vs North BO1
22:00 Mecz wygranych grupy A BO3
23 listopada
01:00 Mecz wygranych grupy B BO3
16:00 Mecz przegranych grupy A BO3
19:00 Mecz przegranych grupy B BO3
22:00 Decydujący mecz grupy A BO3
24 listopada
01:00 Decydujący mecz grupy B BO3
19:00 Połfinał #1 BO3
22:00 Półfinał #2 BO3
25 listopada
22:00 Wielki finał BO3

Finały ECS odbędą się w Arlington w Stanach Zjednoczonych. Turniej rozpocznie się 22 listopada i potrwa cztery dni. Zwycięzca otrzyma 250 tysięcy dolarów, a w całej puli znalazło się 660 tysięcy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO Esports

El. WESG: AGO Esports vs Team Kinguin – statystyki graczy

Polscy kibice próbujący wytypować kolejność wśród najlepszej trójki naszych rodzimych zespołów mają niezwykle trudne zadanie. Nie ułatwiło go AGO Espo...