Gambit dosia
fot. ESL/Helena Kristiansson

Znamy wszystkich uczestników Minora CIS, Gambit pozostaje w grze o IEM Katowice 2019

Wspólnota Niepodległych Państw to pierwszy region, w którym poznaliśmy wszystkich uczestników nadchodzącego Minora. Już teraz wiemy, że w porównaniu do poprzedniej tego typu imprezy na liście uczestników doszło do kilku zmian. W grze pozostało również Gambit Esports, które jednak nie poradziło sobie z wyzwaniem tak łatwo, jak można było oczekiwać.

Ekipa, która w ostatnich tygodniach przeszła poważną przebudowę, już w swoim drugim meczu musiała bowiem nieoczekiwanie uznać wyższość Nemiga Gaming, przez co spadła do drabinki przegranych. Tam podopieczni Andreya „B1ad3’a” Gorodenskiyego zmierzyli się natomiast z w gruncie rzeczy anonimowym PUGSTAR5 i chociaż ostatecznie wygrali 2:0, to nie da się nie zauważyć, że obie rozegrane mapy były bardzo wyrównane. Takich problemów nie mieli inni faworyci – zarówno Team Spirit, jak i AVANGAR oraz Winstrike Team po dwóch szybkich zwycięstwach zagwarantowali sobie bilet do Katowic.

W stolicy Górnego Śląska zobaczymy również pro100, które kilka miesięcy temu było o krok od wyjazdu na FACEIT Major London 2018, ale w decydującym starciu zostało wyeliminowane przez Spirit. Co ciekawe, do etapu lanowego załapało się miksowe UnderPressure, w składzie którego znajdziemy m.in. Denisa „seizeda” Kostina, Dmitrya „hoocha” Bogdanova i Sergeya „starixa” Ischuka. A pamiętacie Syman Gaming, które kilka tygodni temu zostało oskarżone przez AGO Esports o oszukiwanie podczas eliminacji do jednego z DreamHacków? Tak, ta formacja także będzie miała okazję, by wystąpić w ESL Arenie.

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

AVANGAR Gambit Esports Nemiga Gaming pro100
Team Spirit Syman Gaming UnderPressure Winstrike Team

CIS Minor Championship Katowice 2019 odbędzie się między 16 a 20 stycznia w katowickiej ESL Arenie. Podczas zawodów do wygrania będzie 50 tysięcy dolarów, a także od dwóch do trzech slotów na nadchodzącym Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DH Open: Ghost Gaming vs Luminosity Gaming – statystyki graczy

To była naprawdę elektryzująca batalia. Ghost Gaming i Luminosity Gaming stworzyły świetne widowisko, które rozstrzygnęła dopiero 30. runda trzeciej m...

>