fot. ESL/Bart Oerbekke

Wiemy kiedy Virtus.pro i Kinguin powalczą o awans do ESL Pro League

Jeszcze w grudniu dowiemy się czy w kolejnym sezonie ESL Pro League zobaczymy jakąkolwiek polską formację. Wszystko dlatego, że to właśnie w tym miesiącu odbędą się finały ESEA Mountain Dew League oraz baraże o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, w których udział wezmą Virtus.pro oraz Team Kinguin.

Na ten moment o wiele bliżej awansu są Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski i spółka, których od wejścia do Pro Ligi dzieli tylko jeden mecz. Wystarczy, że Virtusi ograją Team 3DMAX i już będą mogli świętować promocję do EPL. W przypadku Kinguinów sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego muszą wygrać aż dwa spotkania BO3. A należy przecież pamiętać, że poza nimi o miejsce w CS-owej ekstraklasie walczyć będą również Ninjas in Pyjamas oraz Fnatic.

Harmonogram europejskich barażów prezentuje się następująco:

5 grudnia
17:00 Team 3DMAX vs Virtus.pro BO3
17:00 pierwszy mecz barażów BO3
6 grudnia
02:00 drugi mecz barażów BO3
17:00 mecz wygranych BO3
21:30 mecz przegranych BO3
7 grudnia
02:00 decydujący mecz BO3

Dzień po zakończeniu barażów rozpoczną się zawody ESEA Global Challenge, w którym udział, poza Virtus.pro i Teamem Kinguin, wezmą również m.in. Swole Patrol oraz Team Singularity. W sumie w Dallas pojawi się osiem drużyn, które powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vitality melduje się w finale DreamHack Open Atlanta w swoim lanowym debiucie!

Drugi półfinał w ramach DreamHack Open Atlanta i drugi raz pełna, trzymapowa seria. To był kolejny mecz godny tego etapu zmagań. compLexity Gaming sto...

>