TUDSON
fot. Sara Konsek

TUDSON: Kiedy HenryG mnie wybrał, czułem się niesamowicie

Miniony weekend był szczególnie udany dla polskiego gracza zamieszkującego Wielką Brytanię. Filip „TUDSON” Tudev, bo to o nim mowa, przeszedł selekcję do drużyny Henry’ego „HenryG” Greera na turniej ASUS ROG Join The Republic Challenge.

TUDSON będzie szóstym Polakiem na zmaganiach, które na początku przyszłego roku odbędą się w Sztokholmie. Oprócz ekipy znanego brytyjskiego komentatora w Szwecji ze swoją piątką zjawi się Piotr „izak” Skowyrski. Impreza na północy Europy to świetna okazja na zaprezentowanie swoich umiejętności szerszej publice, ale także wartościowe nagrody. W ubiegłorocznej edycji zwycięska drużyna wygrała wycieczkę na zawody z serii DreamHacka.

Tudev w krótkiej rozmowie z naszym serwisem nie krył radości związanej z decyzją podjętą przez kapitana jego zespołu: – Kiedy HenryG mnie wybrał, czułem się niesamowicie – opowiada nam 18-latek. – Bardzo tego pragnąłem i zawsze chciałem pojechać na zagraniczny turniej. TUDSON przytoczył nam również kulisy wyboru do składu na ASUS ROG: – Było tam około 20 graczy i co mecz się zmienialiśmy. Selekcja była nastawiona bardziej pod fragi i jakieś lepsze akcje – relacjonuje młody zawodnik.

Nie omieszkaliśmy też zapytać się Polaka o plany na przyszłość. Obecnie TUDSON reprezentuje barwy Protonu w dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej. – Zobaczymy co się stanie po ASUS ROG. A tak to będę grał sobie teraz UK Pro League dopóki Polish Pro League nie wróci. Tudev zdradził nam także plany przed samym turniejem: – Za dwa tygodnie jadę na bootcamp z HenrymG i chłopakami, którzy też dostali się do Londynu. Nie mogę się doczekać – zakończył z ekscytacją utalentowany gracz.

Nie zapominajmy także o składzie izaka na ASUS ROG Join The Republic Challenge. Poza kapitanem znaleźli się w nim także Kamil „Sobol” Sobolewski, Adrian „Zorineq” Kołodziejski, Olek „hades” Miskiewicz oraz Paweł „Saju” Pawelczak.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czas rozpocząć przedsezon - patch 8.23 wkroczył na serwery League of Legends

Sezon 2018 jest już historią. Nadszedł więc czas na pierwsze zmiany, które mają przygotować przywoływaczy do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu dzi...

>