Nie ustają doniesienia dotyczące potencjalnych ruchów transferowych na profesjonalnej scenie LoL-a. Tym razem obiektem uwagi stało się Misfits Gaming, które według doniesień ESPN Esports miałoby pozyskać Paula "sOAZa" Boyera oraz Fabiana "Febivena" Diepstratena. Ponadto do pierwszego składu miałby zostać przeniesiony Jesse "Jesiz" Le, który dotychczas pełnił funkcję trenera w dywizji League of Legends Misfits. Ta druga informacja szybko została jednak zdementowana przez samego Duńczyka.

sOAZ w ostatnim czasie reprezentował barwy Fnatic, które z pomocą francuskiego toplanera ma za sobą najlepszy sezon od dłuższego czasu. Po dwukrotnym zwycięstwie w finale EU LCS podopieczni Dylana Falco zapewnili sobie awans na MSI 2018 oraz Worlds 2018. W szczególności ten drugi turniej zapisze się w historii LoL-a na długo, bowiem po raz pierwszy od inauguracyjnego sezonu do finału dotarła formacja z zachodu. Tą formacją było właśnie Fnatic z sOAZem w składzie.

Znacznie mniej powodów do zadowolenia ma drugi z rzekomych obiektów zainteresowania Misfits. Febiven po opuszczeniu H2K pod koniec zeszłego roku postanowił spróbować swoich sił na amerykańskiej scenie. Tak trafił do Clutch Gaming, które w wiosennej rundzie wprawiło wszystkich w osłupienie, pokonując TSM w ćwierćfinale. Znacznie gorzej wyglądał już letni split, który CG zakończyło dopiero na dziewiątej lokacie z jedynie sześcioma zwycięstwami.

Potencjalne dołączenie sOAZa i Febivena oraz przenosiny Jesiza do pierwszego składu mogłyby uspokoić fanów w związku z możliwym rozstaniem Królików z Barneyem "Alpharim" Morrisem i Mihaelem "Mikyxem" Mehle. Według oficjalnej bazy kontraktów brytyjski toplaner figuruje jako zawodnik Origen, zaś zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami ESPN Słoweńcem zainteresowane jest G2 Esports.