fot. DreamHack/Adela Sznajder

AGO i Kinguin poznały swoich rywali podczas Toyota Master Bangkok 2018

Mimo że Toyota Master Bangkok 2018 startuje już dziś nad ranem, to dopiero teraz organizatorzy imprezy ogłosili grupy, w jakich mierzyć się ze sobą będą poszczególni uczestnicy. Tym samym swoich rywali poznały obie przebywające w Tajlandii drużyny z Polski – AGO Esports oraz Team Kinguin.

AGO zawitało do grupy A, w której znalazły się również Renegades oraz TYLOO, czyli dwaj uczestnicy FACEIT Major London 2018. To właśnie te drużyny wydają się być najpoważniejszymi rywalami Grzegorza „SZPERO” Dziamałka i spółki, gdyż dwa kolejne sloty w tym zbiorze przypadły w udziale Teamowi One i reprezentantom gospodarzy z Alpha Red. I o ile jeszcze Brazylijczycy, mimo że są teoretycznie niżej notowani od Polaków, mogą przy odrobinie szczęścia napsuć rodzimej piątce nieco krwi, tak Tajowie wydają się być tylko dostarczycielem punktów, dla którego przygoda z zawodami zakończy się już na pierwszym etapie.

Z kolei Kinguin trafiło do grupy oznaczonej literą B, która jest o wiele mniej orientalna. Poza podopiecznymi Mariusza „Loorda” Cybulskiego znalazło tam także Heroic, które w Bangkoku prowadzone będzie przez nowego-starego szkoleniowca – Luisa „peacemakera” Tadeu. Innym przeciwnikiem ze Starego Kontynentu będzie należące do Danylo „Zeusa” Teslenki pro100, które już niedługo zobaczymy w Katowicach przy okazji Minora CIS. Stawkę zamykają zaś dwie formacje z Azji, czyli MVP PK i 5POWER Gaming – ta druga ściągnięta została awaryjnie w ostatniej chwili w miejsce ViCi Gaming, które z gry wyeliminowały problemy wizowe.

Dokładny podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
AGO Esports 5POWER Gaming
Alpha Red Heroic
Team One Team Kinguin
Renegades MVP PK
TYLOO pro100

W fazie grupowej zastosowany zostanie system round robin, co oznacza, że każda drużyna rozegra cztery mecze BO2. Harmonogram starć Polaków wygląda następująco:

22 listopada
04:00 Renegades vs AGO Esports BO2
04:00 Team Kinguin vs MVP PK BO2
06:30 Team Kinguin vs 5POWER Gaming BO2
08:45 TYLOO vs AGO Esports BO2
08:45 Team Kinguin vs pro100 BO2
11:00 AGO Esports vs Team One BO2
11:00 Heroic vs Team Kinguin BO2
13:15 Alpha Red vs AGO Esports BO2

Toyota Master Bangkok 2018 odbędzie się między 22 a 25 listopada w mogącym pomieścić do 6 tysięcy osób Indoor Stadium Huamark. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego triumfatorzy wielkiego finału zgarną 40 tysięcy.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

forZe wygrywa europejskie eliminacje do PLG Grand Slam 2018

Ostatni turniej eliminacyjny do PLG Grand Slam 2018 dobiegł końca. Po triumf na Starym Kontynencie sięgnęło wschodnioeuropejskie forZe i to właśnie te...