fot. Riot Games

Huhi nowym midlanerem 100 Thieves! Ryu asystentem trenera

Zaskakujące wieści płyną do nas z obozu 100 Thieves. Organizacja Matta “Nadeshota” Haaga postanowiła mocno namieszać w swoim składzie League of Legends, zakontraktowując byłego już midlanera Counter Logic Gaming, Choi „Huhi’ego” Jae-hyuna, w związku z czym dotychczasowy środkowy Złodziei – Yoo „Ryu” Sang-wook – zdecydował się przyjąć posadę asystenta trenera.

Huhi był graczem Counter Logic Gaming od maja 2015 roku, dołączając na kilka dni po nieudanej próbie awansu do NA LCS z Teamem Fusion. Od tamtego czasu midlaner dumnie nosił trykot CLG aż do teraz. Decyzji Huhi’ego o dołączeniu do 100 Thieves nie ma się jednak co dziwić, wszak CLG od zawsze było uznawane za jedną z najlepszych drużyn w północnoamerykańskiej lidze, ale ostatnie miesiące w jej wykonaniu były po prostu fatalne. Wszyscy pamiętamy przecież te piękne czasy, gdy w 2016 roku Huhi’emu i reszcie udało się nawet zająć drugie miejsce na Mid-Season Invitational. Gwiazda CLG przygasła jednak od momentu wprowadzenia franczyzy do NA LCS, ba, ona po prostu całkowicie zniknęła i nikt już nie liczył się z tą ekipą. Huhi i spółka dwukrotnie znaleźli się poza premiowaną awansem do play-offów strefą i nie mieli nawet co marzyć o walce o wyjazd na Worldsy.

100 Thieves miniony już sezon zdecydowanie może zaliczyć do udanych. Mimo że występ Złodziei na Mistrzostwach Świata pozostawiał sporo do życzenia, to jednak na rodzimym poletku Ryu i jego kompani radzili sobie naprawdę przyzwoicie. Jeszcze w wiosennym splicie udało im się zająć drugie miejsce w play-offach rozgrywek. W letniej odsłonie zmagań 100 Thieves radziło sobie z kolei nieco gorzej, ale i tak zakończyło play-offy na 4. miejscu. Ryu z całą pewnością był filarem formacji, lecz na pewno nie był to Ryu, którego pamiętamy z koreańskich czy nawet europejskich rozgrywek. Koreańczyk na profesjonalnej scenie figuruje od 2012 roku, a więc nie ma się co dziwić, że postanowił zrobić sobie przerwę od profesjonalnej gry.

Tak na ten moment prezentuje się skład 100 Thieves na NA LCS 2019:

Kim „Ssumday” Chan-ho
Andy „AnDa” Hoang
Choi „Huhi” Jae-hyun
Cody „Cody Sun” Sun
Richard „Rikara” Samuel Oh
Zaqueri „aphromoo” Black
Neil „pr0lly” Hammad

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
astralis

Astralis i Cloud9 zainaugurują finały ECS Season 6

Od zakończenia Intel Extreme Masters Chicago 2018 minęły już prawie dwa tygodnie i możni światowej sceny Counter-Strike'a znów wracają do rywalizacji....