KING-ZONE DragonX Khan
fot. Riot Games

SKT T1 kompletuje skład. Na pokładzie m.in. Khan i Teddy

Zaledwie parę dni temu informowaliśmy o tym, że SK telecom T1 szykuje prawdziwą rewolucję w szeregach swojej dywizji League of Legends. Najbardziej utytułowana organizacja w historii LoL-a potwierdziła dziś większość pojawiających się w ostatnich tygodniach plotek, zakontraktowująć aż pięciu nowych zawodników. Do ekipy Lee „Fakera” Sang-hyeoka dołączyli: Kim „Khan” Dong-ha, Kim „Crazy” Chae-hee, Kang „Haru” Min-seung, Kim „Clid” Tae-min oraz Park „Teddy” Jin-seong.

Fanom profesjonalnych rozgrywek League of Legends Khana z pewnością przedstawiać nie trzeba. Zawodnik ten ma na swoim koncie kilka naprawdę imponujących osiągnięć, do których należą chociażby triumfy w letniej odsłonie LCK 2017 oraz wiosennej rundzie LCK 2018. Toplaner jest uznawany za jednego z najlepszych na świecie, a więc nie ma się co dziwić, że znalazł się na liście zawodników SK telecom T1. Oprócz Khana na górnej alejce w SKT będziemy oglądać także Crazy’ego, którego możemy kojarzyć z bbq Olivers. Jego formacja nie zdołała utrzymać się w LCK, odpadając z Promotion Tournament już po dwóch starciach. Mimo wszystko talentu Crazy’emu odmówić nie można, bo ten prezentował się przecież całkiem przyzwoicie nawet w ekipie, która letni split zakończyła z wynikiem 2-16.

Jeśli chodzi o pozycję dżunglera, to w tym przypadku również mamy do czynienia z dwoma rewelacyjnymi zawodnikami. Haru to gracz, którego możemy kojarzyć z SAMSUNG Galaxy czy też Gen.G. I chociaż na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata, które SSG zwyciężyło, mogliśmy oglądać go w akcji zaledwie jeden raz, to w tym roku Haru pojawiał się w wyjściowym składzie Gen.G o wiele częściej. Drugi leśnik SK telecom T1 cały miniony sezon spędził występując w trykocie JD Gaming. Wiosenna runda LPL zdecydowanie nie była owocna dla jego ekipy, ale w lecie JDG pokazało swoje lepsze oblicze. Spora w tym zasługa Clida, który prezentował się nad wyraz dobrze. Zatem fakt, iż został zakontraktowany przez SKT T1, nie powinien raczej nikogo dziwić.

Ostatnim dodatkiem do składu SK telecom T1 na sezon 2019 jest Teddy, o którego dołączeniu do drużyny mówiło się już od kilku dni. Jin-sung ostatnie dwa lata spędził w Jin Air Green Wings, które zawsze miało ogromne problemy w LCK i plątało się w dolnej części tabeli. Mimo wszystko w ostatnim splicie Teddy znacząco wystawał przed szereg w JAG, pokazując że ma ogromny talent i potencjał. Potencjał ten wykorzystać chce SKT T1, które jak najbardziej jest w stanie zapewnić mu warunki do rozwinięcia skrzydeł.

Warto także zaznaczyć, że w oficjalnym oświadczeniu SK telecom T1 potwierdziło, że do drużyny dołączą także dodatkowy midlaner oraz wspierający, a więc organizacja ma zamiar mieć w zanadrzu dwóch zawodników na każdej roli w przyszłym sezonie.

Kim „Khan” Dong-ha
Kim „Crazy” Jae-hee
Kim „Clid” Tae-min
Kang „Haru” Min-seung
Lee „Faker” Sang-hyeok
Park „Teddy” Jin-seong
Han „Leo” Gyeo-re
Lee „Effort” Sang-ho
Kim „kkOma” Jeong-gyun

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Huhi nowym midlanerem 100 Thieves! Ryu asystentem trenera

Zaskakujące wieści płyną do nas z obozu 100 Thieves. Organizacja Matta “Nadeshota” Haaga postanowiła mocno namieszać w swoim składzie League of Legend...

>