Dzisiaj rozpoczęła się faza play-off turnieju Toyota Master Bangkok. Pierwsze ćwierćfinałowe starcie pomiędzy pro100 a TYLOO zostało przełożone na jutro ze względu na problemy zdrowotne jednego z graczy azjatyckiej formacji, Ke "captainMo" Liu. Spotkanie Renegades z 5POWER odbyło się już bez żadnych problemów, a po końcowe zwycięstwo sięgnęli Ci pierwsi.

Renegades 2 : 0 5POWER

(Toyota Master Bangkok - ćwierćfinał)
16 11 Mirage 4 5
5 1
16 9 Dust2 6 14
7 8
Inferno

Mapami tego pojedynku były kolejno Mirage i Dust2. Pierwsza odsłona starcia przebiegła pod dyktando Renegades, które uporało się z rywalem do pięciu. Druga mapa przyniosła za to o wiele więcej emocji. Po stronie atakującej australijsko-norweska piątka sięgnęła po dziewięć punktów, by następnie oddać pierwsze sześć po zmianie stron. Po wspomnianej serii zwycięstw 5POWER wreszcie do roboty zabrało się Renegades, które odpowiedziało sześcioma wygranymi z rzędu. W ten sposób 21. formacja światowego rankingu odzyskała wypracowaną wcześniej przewagę i wkrótce domknęła mapę na swoją korzyść. Ogromny wkład w sukces Renegades miał Joakim "jkaem" Myrbostad. 24-latek przeciwko 5POWER zdobył łącznie 50 eliminacji, odznaczając się stosunkiem Z/Ś na poziomie 1,56.

W jutrzejszym półfinale RNG zmierzy się z Heroic. Początek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 9:00. Jedyny polski przedstawiciel w fazie play-off, AGO Esports, musi czekać na rozstrzygnięcie wcześniej wspomnianego pojedynku pro100 z TYLOO. Po więcej informacji na temat azjatyckich zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.