fot. ESL

KubiK przed SuperNova CS:GO Malta: Ostatnie wyniki napawają optymizmem

Tylko dwa dni dzielą nas od startu kolejnego międzynarodowego turnieju Counter-Strike: Global Offensive, na którym zobaczymy polskie drużyny. Zawody SuperNova CS:GO Malta 2018 ruszą w czwartek i wezmą w nich udział reprezentanci Virtus.pro oraz Teamu Kinguin. Obie ekipy trafiły do jednego zbioru i możliwe, że będziemy mogli zobaczyć ich bezpośrednie starcie. Przed inauguracją zawodów dobrej myśli jest analityk VP, Kuba „KubiK” Kubiak, którego zapytaliśmy m.in. o atmosferę w drużynie i przygotowania do zmagań w St. Julian’s.

Minęło trochę czasu odkąd ostatni raz widzieliśmy Virtus.pro na serwerze. Jak wyglądały wasze przygotowania do ruszającego turnieju na Malcie?

Na początku trenowaliśmy sporo, poświeciliśmy uwagę kilku aspektom, które mam nadzieję już podczas tego turnieju uda nam się zaprezentować. Niestety pod koniec na problemy zdrowotne narzekał MICHU, więc musieliśmy trochę przystopować, ale plus jest taki , że na miejsce przybyliśmy trzy dni przed turniejem, więc i tutaj trochę potrenujemy.

Na papierze trafiliście do trudniejszej grupy, ale z drugiej strony Liquid i NRG nie pokazały się ze zbyt dobrej strony podczas finałów ECS. Upatrujesz w tym waszej szansy na awans do play-offów?

Z tego co pamiętam, Virtus.pro zawsze dobrze grało się przeciwko amerykańskim formacjom. Zobaczymy jak poradzi sobie nowy skład, bo na razie naszym jedynym rywalem zza oceanu byli gracze Swole Patrol, ale pamiętajmy, że wtedy graliśmy ze sobą miesiąc. Teraz też jest bez rewelacji, bo gramy ze sobą dopiero dwa miesiące, ale ostatnie wyniki napawają optymizmem. Wierzę, że tym razem pójdzie nam lepiej!

Virtus.pro od dawna przystępuje do turniejów tej rangi w roli „underdoga”, myślisz, że rywale mogą niedoceniać waszych umiejętności?

Wydaje mi się, ze nikt z TOP10 rankingu nas nie lekceważy. W meczu przeciwko Astralis, FaZe Clanowi i Teamowi LDLC pokazaliśmy na co nas stać i jeśli trafimy z formą, jesteśmy w stanie wygrać z naprawdę mocnymi ekipami.

Za Twoją drużyną udana końcówka ESEA MDL, jesteście już o krok od powrotu do ESL Pro League. Seria zwycięstw w internetowych meczach pozwoliła wam zbudować pewność siebie przed wyjazdem na Maltę? Jaka obecnie panuje atmosfera w drużynie?

Troszkę szkoda, że pokończyły się wszystkie ligi, bo mieliśmy dwa tygodnie przerwy od oficjalnych spotkań przed turniejem na Malcie. Wierzę, że chłopaki nie wybili się z rytmu i dobrą formę pokażemy również tutaj. Co do atmosfery jest ona bardzo dobra, jesteśmy bojowo nastawieni i zregenerowani, bo przed nami maraton – SuperNova Malta, finaly ESEA w Dallas i później zamknięte kwalifikacje do Minora w Katowicach


SuperNova CS:GO Malta 2018 rozpocznie się w czwartek, a zwycięzcę zawodów poznamy w niedzielę. W puli nagród turnieju znajdzie się 150 000 dolarów. Wszystkie niezbędne informacje na temat rozgrywek możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiP dołącza do Secret na liście uczestników ESL One Katowice

Choć pod koniec lutego oczy światowej społeczności esportowej zwrócone będą na Katowice głównie ze względu na Majora w CS:GO, to nie można zapominać o...