STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Rickeh nie weźmie udziału w barażach o ESL Pro League, zastąpi go TENZKI?

Ostatni sezon ESL Pro League ewidentnie nie poszedł po myśli Rogue, które już niedługo będzie musiało walczyć o swój ligowy byt w barażach. Na swoje nieszczęście bój ten stoczy jednak w niepełnym składzie, gdyż z uwagi na problemy wizowe drużynie nie pomoże Ricardo „Rickeh” Mulholland. Australijczyk jest członkiem Rogue od końca maja i wraz z ekipą […]

Ostatni sezon ESL Pro League ewidentnie nie poszedł po myśli Rogue, które już niedługo będzie musiało walczyć o swój ligowy byt w barażach. Na swoje nieszczęście bój ten stoczy jednak w niepełnym składzie, gdyż z uwagi na problemy wizowe drużynie nie pomoże Ricardo „Rickeh” Mulholland.

Australijczyk jest członkiem Rogue od końca maja i wraz z ekipą to dotarł do wielkiego finału DreamHack Open Austin 2018, a także wystąpił na FACEIT Major London 2018. Niemniej teraz został zmuszony do powrotu do ojczyzny, by tam załatwić wszystkie formalności związane z odnowieniem wizy uprawniającej go do przebywania na terenie Stanów Zjednoczonych. Tym samym nie pojawi się on w Dallas, gdzie zespół będzie próbował zapewnić sobie utrzymanie w Pro Lidze.

Co ciekawe, jak twierdzą dziennikarze serwisu Dust2.us, koledzy Rickeha mieli już rozpocząć poszukiwania potencjalnego zastępstwa Mulhollanda. Najpoważniejszym kandydatem wydaje się być Jesper „TENZKI” Plougmann z ALTERNATE aTTaX i jeżeli wierzyć doniesieniom amerykańskich dziennikarzy, to WESA miała już otrzymać z rąk Rogue wniosek o udzielenie zgody na przeprowadzenie awaryjnego transferu. Jeżeli jednak nie zostanie ona udzielona, drużynę wspomoże Michael „Uber” Stapells, który na początku sezonu został zgłoszony do rozgrywek jako rezerwowy.

Baraże o utrzymanie w północnoamerykańskiej ESL Pro League odbędą się 5 i 6 grudnia w Dallas. Poza Rogue udział w nich wezmą również Team Singularity i Team Envy, a także przegrany pojedynku pomiędzy Swole Patrol a cantwinalan. Ostatecznie w najwyższej klasie rozgrywkowej pozostaną tylko dwie najlepsze ekipy.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

O 16:00 startuje druga tura sprzedaży biletów na IEM i ESL One Katowice!

Już w ten czwartek, o godzinie 16:00 do sprzedaży trafi druga tura biletów na światowy finał Intel Extreme Masters Katowice 2019 i ESL One powered by...