pashabiceps pasha
fot. Quickfire/Jak Howard

Derby Polski dla Virtusów! Kinguin odpada z SuperNova Malta

Wielkie lanowe derby Polski rozstrzygnięte na korzyść Virtus.pro! Na początek drugiego dnia SuperNova CS:GO Malta 2018 ekipa Filipa „NEO” Kubskiego rozprawiła się z Teamem Kinguin i utrzymała się w walce o miejsce w fazie pucharowej maltańskich rozgrywek. Wiktor „TaZ” Wojtas i jego koledzy niestety zanotowali kolejny nieudany występ i mogą już pakować walizki przed podróżą powrotną do domu.

Team Kinguin
0 : 2 Virtus.pro

(SuperNova Malta – mecz przegranych grupy A)
(1) 16 8 Nuke 7 19 (4)
7 8
4 3 Mirage 12 16
1 4
Dust2

Szybki atak Kinguin na górny obszar detonacji Nuke’a wyraźnie zaskoczył Virtus.pro w rundzie pistoletowej, jednak celne strzały Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego w kolejnym starciu pozwoliły Niedźwiedziom błyskawicznie zainkasować pierwsze oczko. Mimo sporych problemów Virtusi zdołali powstrzymać także trzy kolejne natarcia rywali. Długa przerwa techniczna początkowo nie wybiła podopiecznych Jakuba „kubena” Gurczyńskiego z rytmu, ale po chwili do głosu znów doszło Kinguin. Pingwiny wreszcie zaczęły regularnie punktować, co naturalnie nie wpłynęło zbyt dobrze na sytuację ekonomiczną VP. Dzięki serii czterech wygranych rund Karol „rallen” Rodowicz i spółka tuż przed przerwą zdołali nawet odzyskać przewagę, a po kilku słabszych minutach kontynuowali świetną grę. Po zgarnięciu czternastego oczka aktualni ESL Mistrzowie Polski złapali jednak wyraźną zadyszkę, dzięki czemu to piątka Michała „snatchiego” Rudzkiego jako pierwsza zdobyła punkt mapowy. Ostatecznie czekała nas dogrywka, w której Virtus.pro wykorzystało swój rozpęd i wyszło na prowadzenie w całym meczu.

Emocjonująca batalia na pierwszej mapie rozbudziła w nas spore oczekiwania względem boju na Mirage’u. Nie zostały one jednak spełnione, bo od samego początku obserwować mogliśmy istny pokaz siły Virtus.pro. Reprezentanci rosyjskiej organizacji zgarnęli dwie pierwsze rundy, a po zresetowaniu bonusu ekonomicznego swoich rywali złapali jeszcze mocniejszy wiatr w żagle i wypracowali sobie ogromne prowadzenie. Niewiarygodny clutch 1vs2 TaZa przywrócił jeszcze nadzieje fanom TK, ale Virtusi nie dali się stłamsić. Po triumfie w drugim starciu pistoletowym 32. skład rankingu HLTV z łatwością zapewnił sobie zwycięstwo.

Virtus.pro jeszcze dziś stanie przed szansą awansu do półfinału SuperNova CS:GO Malta. Polacy już o 17:00 w decydującym meczu grupy A podejmą NRG Esports, ale wcześniej na serwerze pojawią się jeszcze reprezentanci BIG oraz Gambit Esports. Anglojęzyczna transmisja z maltańskiego wydarzenia dostępna jest na oficjalnym kanale Quickfire na Twitchu. Po więcej szczegółowych informacji na temat SuperNova CS:GO Malta 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Baolan

Baolan jednak nie opuści Invictus Gaming! Support z nowym, trzyletnim kontraktem

Wydawało się, że los Wanga "Baolana" Liu-Yi jest już przesądzony i zawodnik będzie reprezentował barwy innej drużyny w sezonie 2019. Rzutem na taśmę j...