fot. Quickfire/Jak Howard

Tylko trzy stracone rundy w całym meczu. BIG odprawia z kwitkiem TYLOO

To była niezwykle łatwa przeprawa dla BIG. Niemiecko-brytyjska piątka rozgromiła w decydującym meczu grupy B na SuperNova Malta TYLOO, rewanżując się za porażkę w inauguracyjnym starciu. Tym samym ekipę z Europy jutro czeka pojedynek w półfinale imprezy, w którym zmierzy się z Teamem Liquid.

TYLOO
0 : 2 BIG

(SuperNova Malta – mecz decydujący grupy B)
2 2 Inferno 13 16
0 3
1 1 Dust2 14 16
0 2
Overpass

Po dwóch zwycięstwach BIG na początku batalii pierwszy punkt zapisała ekipa z Azji. Wydawać się mogło, że w najbliższych minutach zobaczymy ciekawą, wyrównaną rywalizację. Nic z tych rzeczy. Po kilku chwilach doczekaliśmy się kolejnych wygranych autorstwa niemiecko-brytyjskiej piątki. Po trzech triumfach Owena „smooyi” Butterfielda i kolegów zobaczyliśmy odpowiedź TYLOO. Ta jednak, podobnie jak niewiele wcześniej była tylko jednorazowa i niebawem inicjatywa z powrotem była po stronie 10. drużyny rankingu HLTV. Z każdą upływającą minutą przewaga ekipy z Europy powiększała się, a przeciwnikom pozostała tylko bierna obserwacja wydarzeń na serwerze. Na koniec pierwszej połowy Hansel ‚BnTeT’ Ferdinand i spółka mieli w dorobku zaledwie dwa oczka, co nie napawało ich optymizmem przed drugą połową. Cud nie nastał. BIG bez większych problemów przypieczętowało wygraną na Inferno, obejmując tym samym prowadzenie w całej serii.

Jeszcze lepsze wejście podopieczni Nikoli „LEGIJA” Ninicia zaliczyli na Duście2. Na jednej z ulubionych map w poolu europejskiej formacji BIG spisywało się bez najmniejszego zarzutu. TYLOO nie potrafiło dojść do głosu przez pierwsze dziewięć potyczek i dopiero dziesiąta przyniosła premierowe oczko na konto Azjatów. Na tym licznik jednak licznik chińsko-indonezyjskiej piątki zatrzymał się, bo po chwili znowu kolejne punkty zasiliły konto rywali. Tym samym legendy ostatniego Majora do przerwy mogły pochwalić się wynikiem aż 14:1. Zakończenie rywalizacji było już tylko formalnością. Batalia została rozstrzygnięta po zaledwie 17 rundach, kiedy ręce w geście zwycięstwa mogła podnieść ekipa ze Starego Kontynentu.

Od jutra impreza na Malcie wkracza w decydującą fazę – niestety bez Polaków. Anglojęzyczna transmisja z półfinałów SuperNova Malta dostępna będzie na oficjalnym kanale Quickfire na Twitchu. Po więcej szczegółowych informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Olleh

Olleh nowym wspierającym Golden Guardians

Choć europejskie formacje są nad wyraz aktywne przed startem LEC 2019, to nie tylko na Starym Kontynencie dochodzi do ciągłych roszad w składach. Do r...

>