Vizicsacsi
fot. Riot Games

Vizicsacsi w składzie Splyce na LEC 2019

Po ogłoszeniu Marka „Humanoida” Brázdy jako nowego midlanera włodarze Splyce ujawnili zawodnika, który będzie reprezentował Wężów na górnej alei. Będzie nim dotychczasowy gracz Schalke 04 – Tamás „Vizicsacsi” Kiss.

Pod banderą klubu z Gelsenkirchen Węgier grał przez cały miniony sezon u boku m.in. Oskara „Vandera” Bogdana. Choć podczas wiosennej rundy Schalke nie zdołało zakwalifikować się choćby do play-offów, to po wymianie dżunglera letni split był już znacznie lepszy w wykonaniu Vizicsacsiego i kompanów. Dotarli oni do samego finału EU LCS, jednak tam ich drogę do mistrzostwa zatrzymało Fnatic. Mimo wicemistrzostwa Europy, Schalke 04 przegrało również walkę o awans na Worlds, ulegając G2 Esports w finale Regional Qualifier.

Na chwilę obecną oficjalnie zaprezentowano dwóch zawodników nowego składu Splyce. Dość prawdopodobne jednak, że w składzie pozostaną również dotychczasowy dżungler oraz marksman – odpowiednio Andrei „Xerxe” Dragomir oraz Kasper „Kobbe” Kobberup. Pewnym natomiast jest rozstanie z Yasinem „Nisqym” Dinçerem i Raymondem „kaSingiem” Tsangiem. Belg zdecydował się na transfer za ocean i w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Cloud9. Brytyjski wspierający natomiast zostanie w Europie i w LEC 2019 będzie występował pod banderą exceL. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Andreia „Odoamne” Pascu, jednak według informacji przekazanych przez ESPN Esports pierwsze miesiące roku 2019 Rumun spędzi w Schalke.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 i coL odpadają z DreamHack Open Winter! ENCE i x6tence w półfinale

Debiut nowego składu G2 Esports nie wypadł zbyt okazale. Francuska formacja pożegnała się bowiem z DreamHack Open Winter 2018 już w fazie grupowej, po...