fot. DreamHack/Adela Sznajder

Dziś kończy się turniej niespodzianek, kto wygra DreamHack Open Winter 2018?

DreamHack Open Winter 2018 to turniej naprawdę zaskakujący. Przecież w gronie uczestników nie ma już ani G2 Esports, ani compLexity Gaming, ani też OpTic Gaming. A są za to Bravado Gaming i x6tence Galaxy. Co więcej, jedna z tych dwóch ostatnich ekip na pewno wystąpi w wielkim finale, gdyż to właśnie ich mecz zainauguruje ostatni dzień zmagań.

Być może niektórzy pamiętają jeszcze nazwę Bravado z 2014 roku, gdy to zespół ten miał okazję wystąpić nawet na Majorze. Od wielu lat jednak gracze z Południowej Afryki znajdowali się na uboczu wielkiego Counter-Strike’a i dopiero przenosiny do Stanów Zjednoczonych pomogły im o sobie przypomnieć. Wszak na przestrzeni ostatnich dwóch dni Dimitri „Detrony” Hadjipaschali i spółka ograli m.in. wspomniane już G2 i OpTic. Jeżeli zaś chodzi o ich rywali, szwedów z x6tence, to oni również mają powody do zadowolenia – w swoim lanowym debiucie mają już bowiem zagwarantowane miejsce na podium, a na koncie wygrane nad compLexity oraz Teamem LDLC.com.

O wiele mniejsze zdziwienie wzbudza zapewne druga półfinałowa para, gdyż tam znalazły się drużyny, które w minionych tygodniach mogły już świętować triumfy na międzynarodowych zawodach. Mamy tu przecież Finów z ENCE eSports, czyli mistrzów StarSeries -League Season 6, a także Heroic. Drużyna Adama „friberga” Friberga ledwo co zdążyła powrócić z Bangkoku, gdzie niespodziewanie zajęła pierwsze miejsce podczas TOYOTA Master 2018.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

2 grudnia
10:00 Bravado Gaming vs x6tence Galaxy BO3
13:00 Heroic vs ENCE eSports BO3
17:00 wielki finał BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Winter 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Liquid

SuperNova Malta: Team Liquid vs BIG – statystyki graczy

Drugi półfinał SuperNova Malta już za nami. Team Liquid bez zaskoczenia zdołał pokonać europejskie BIG. Zawodnicy zza oceanu podczas tego zadania napo...

>