fot. DreamHack/Adela Sznajder

Bravado bez szans! ENCE wygrywa DreamHack Open Winter 2018

W wielkim finale nie zobaczyliśmy cudu – ENCE eSports po zaledwie dwóch rozegranych mapach wygrało turniej, przez co Bravado Gaming musi się zadowolić drugim miejscem na podium. Skandynawowie radzili sobie lepiej od rywali pod każdym względem, a w pewnym momencie prowadzili nawet trzynastoma oczkami!

Bravado Gaming 0 : 2 ENCE eSports

(DH Open Winter – wielki finał)
9 5 Train 10 16
4 6
5 1 Inferno 14 16
4 2
Dust2

Zawodnicy ENCE bardzo dobrze rozpoczęli swój pojedynek na Trainie. Po wygraniu trzech pierwszych rund ulegli jeden raz rywalom, a następnie zgarnęli kolejne cztery punkty. Reprezentanci Bravado byli prawie całkowicie bezradni, dzięki czemu Finowie pod koniec połówki prowadzili aż pięcioma punktami. Graczom z RPA nie udało się dogonić przeciwników po zamianie stron. Wprawdzie wyrwali im jeszcze cztery oczka, lecz koniec końców to ENCE zatriumfowało na pierwszej mapie wynikiem 16:9.

Na wybranym przez Bravado Inferno od samego początku lepiej radzili sobie Skandynawowie, którzy nie dawali żadnych szans afrykańskim zawodnikom. Ekipa Jere’a „sergeja” Sala już kilka minut po starcie walki prowadziła dziewięcioma oczkami. Aran „Sonic” Groesbeek i spółka zdołali raz pokonać Finów, lecz ci z kolei po chwili rozpoczęli kontratak, w wyniku którego powiększyli swoje prowadzenie do wyniku 14:1. Po zamianie stron Bravado Gaming zaczęło jednak redukować straty, ale ostatecznie to Aleksi „Aleksib” Virolainen i jego koledzy wygrali na drugiej mapie 16:5.

Dzisiejsze zwycięstwo jest już trzecim w wykonaniu ENCE eSports w tym roku. Finowie poprzednio zatriumfowali podczas Assembly GameXpo 2018, StarSeries i-League Season 6 oraz ASUS ROG Finnish Championship 2018. Warto też przypomnieć że zawodnicy skandynawskiej ekipy trzy miesiące temu zajęli 2. miejsce podczas DreamHack Open Montreal, gdzie w wielkim finale zostali pokonani przez rodzimy Team Kinguin.

Klasyfikacja końcowa imprezy prezentuje się następująco:

1. ENCE eSports 50 000 $
2. Bravado Gaming 20 000 $
3-4. Heroic, x6tence Galaxy 10 000 $
5-6. compLexity Gaming, G2 Esports 3 000 $
7-8. Team LDLC.com, OpTic Gaming 2 000 $

Aby uzyskać informacje dotyczące uczestników oraz spotkań rozegranych w trakcie DreamHack Open Winter 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

M.in. coL i Rogue zagrają w kontynentalnych eliminacjach do StarSeries i-League Season 7

Dziś pisaliśmy już o drużynach, które wezmą udział w europejskich eliminacjach do przyszłorocznego StarSeries i-League Season 7, o czym więcej przeczy...

>