fot. ESL

ceh9 nowym trenerem pro100

Na kilka tygodni przed startem Minora CIS w Katowicach na zmianę szkoleniowca zdecydowało się pro100. Rolę pierwszego trenera ukraińskiej formacji przestał pełnić Aleksey „ace” Kazakov, zaś w jego miejsce zaangażowano legendarnego zawodnika Natus Vincere, Arseniya „ceha9” Trynozhenkę.

Kazakov odpowiadał za wyniki pro100 od lutego tego roku. I chociaż była to jego pierwsza przygoda z pracą szkoleniową, to Rosjanin zdołał osiągnąć wraz z zespołem kilka sukcesów. Przede wszystkim dwukrotnie doprowadził go do awansu na Minora, chociaż latem niewiele to znaczyło, bo podopieczni organizacji Danylo „Zeusa” Teslenki na FACEIT Major London ostatecznie nie pojechali. Kilka tygodni temu gracze ace’a mieli okazję zaprezentować się również przy okazji TOYOTA Master CS:GO Bangkok 2018, gdzie udało im się dotrzeć do ćwierćfinału.

Od teraz jednak prowadzeniem drużyny zajmować się będzie właśnie ceh9. 29-letni Ukrainiec to były zawodnik Na`Vi, z którą to formacją związany był na przełomie CS-a 1.6 oraz CS:GO i wraz z nią sięgnął m.in. po triumf w Intel Extreme Masters Season IV oraz Electronic Sports World Cup 2010. Niemniej w 2013 roku zakończył on karierę i zajął się rolą streamera. Na scenę powrócił dopiero w ubiegłym roku, obejmując funkcję asystenta i analityka pro100.

W tej sytuacji skład pro100 prezentuje się następująco:

  • Dima „def” Lemeschuk
  • Leonard „kenzor” Volodarchuk
  • Vadim „Flarich” Karetin
  • Ivan „AivyaN Semenets
  • Mareks „YEKINDAR” Galinskis
  • Arseniy „ceh9” Trynozhenko – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hjarnan zwolniony z kontraktu z G2 Esports

Po drastycznych zmianach w G2 Esports, po których Rasmus "Caps" Winther dołączył na środkową alejkę, a Luka "Perkz" Perković został przesunięty na bot...