fot. ESL/Helena Kristiansson

Astralis z łatwością pokonuje Liquid i melduje się w półfinale EPL

Choć pojawiały się głosy, że Team Liquid poczynił postępy na tyle duże, żeby wreszcie ograć na lanie Astralis, to jednak starcie pomiędzy tymi drużynami na finałach ESL Pro League w Odense raczej zaprzeczyło podobnym stwierdzeniom. Duńczycy bez większych problemów rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść i zameldowali się w półfinale imprezy.

Astralis 2 : 0 Team Liquid

(finały EPL S8 – finał grupy A)
16 9 Inferno 6 12
7 6
16 9 Nuke 6 8
7 2
Overpass

Początek rywalizacji przebiegał pod dyktando Liquid. Po chwili jednak role odwróciły się i to Astralis przejęło inicjatywę, a niedługo później także przodownictwo w meczu. Dwie serie trzypunktowe pozwoliły Duńczykom odskoczyć na parę oczek, a po skutecznym finiszu najlepszy zespół na świecie powiększył zaliczkę do trzech punktów przed przerwą. Po zmianie stron z marazmu wybudziła się ekipa zza oceanu.  Jonathan „EliGE” Jablonowski i koledzy zgarnęli cztery premierowe rundy, ale nawet taki obrót spraw nie spowodował paniki w szeregach rywali. Gospodarze wzięli się wreszcie do pracy i odpowiedzieli jeszcze pokaźniejszym pasmem zwycięstw, które tym razem dało upragnione zwycięstwo na pierwszej mapie.

Nuke, na którym Astralis jest niepokonane od 31 spotkań, niespodziewanie lepiej rozpoczął się dla Teamu Liquid. Po pięciu rundach było bowiem 4:1 na korzyść zespołu zza oceanu. Duńska formacja potrzebowała jednak niedługiej chwili by wyjąć asa z rękawa i rozkręcić się na dobre. W mgnieniu oka rozpłynęła się przewaga przeciwników, a na prowadzenie wysunęła się ekipa Emila „Magiska” Reifa. Trzy oczka zapasu już po stronie atakującej zdawały się nie pozostawiać wielkich szans zwycięzcom SuperNova Malta. I faktycznie, Astralis po przejściu do roli antyterrorystów radziło sobie wyśmienicie, nie pozwalając sobie na najmniejszy błąd. W efekcie po 24 rundach mecz był już rozstrzygnięty, a pewne zwycięstwo w całej serii powędrowało w ręce Skandynawów.

To nie koniec emocji na dzisiaj. Za kilkadziesiąt minut na serwerze zameldują się gracze MIBR i mousesports, którzy zawalczą o bezpośredni awansu do półfinału imprezy. Po więcej informacji na temat lanowych finałów ósmego sezonu ESL Pro League zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Renegades lepsze od G2 w pojedynku o ćwierćfinał ESL Pro League

Choć finały ESL Pro League Season 8 zaczęły się dla Renegades od porażki, to jednak były to tylko złe dobrego początki. Niedługo później formacja zza...