fot. DreamHack/Adela Sznajder

Bravado zagra na światowych finałach WESG 2018

Dziś poznaliśmy kolejnego uczestnika światowych finałów World Electronic Sports Games 2018. Do listy siedemnastu znanych już wcześniej drużyn dołączyło bowiem Bravado Gaming, czyli triumfator eliminacji w Afryce Południowej.

Nie da się ukryć, że Dimitri „Detrony” Hadjipaschali i spółka, którzy niedawno dotarli aż do wielkiego finału DreamHack Open Winter 2018, byli głównymi faworytami całego turnieju kwalifikacyjnego. Nie może więc dziwić fakt, że w trakcie trzech pierwszych faz zmagań stracili oni zaledwie jedną mapę, zaś w wielkim finale nie oddali rywalom już ani jednej. A należy pamiętać, że rywalem Bravado była teoretycznie druga najlepsza ekipa w Południowej Afryce, czyli Energy Esports. Już za kilka dni zespół ten pojawi się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, by wziąć udział w PLG Grand Slam 2018, ale dzisiejsza porażka poniesiona w bardzo słabym stylu nie nastraja zbyt optymistycznie. Wystarczy wspomnieć, że na Duście2 Energy ugrało zaledwie pięć rund, zaś na Overpassie siedem, w efekcie czego bez większego oporu poległo 0:2.

Na ten moment lista uczestników światowych finałów WESG 2018 prezentuje się następująco:

Bravado Gaming BTRG Gaming Chiefs eSports Club CyberZen
ENCE eSports Furious Gaming Ghost Gaming Imperial e-Sports
Isurus Gaming Mexico Movistar Riders MVP PK
OpTic Gaming Russia Team Singularity Valiance & Co
Viva Algeria Windigo Gaming

Światowe finały World Electronic Sports Games 2018 odbędą się w marcu przyszłego roku i w sumie wezmą w nich udział trzydzieści dwie drużyny. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 890 tysięcy dolarów, z czego triumfator zgarnie 500 tysięcy.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na początek Rio, na końcu Jönköping – DreamHack ogłasza turnieje na 2019 rok

DH Open Winter 2018 zakończyło się dopiero tydzień temu, ale DreamHack nie próżnuje i już dziś ogłosił wszystkie zaplanowane na przyszły rok turnieje...