Mopsio HGC 2018 Finals
fot. Blizzard

Mopsio: Nie da się patrzeć na logo Blizzarda bez pewnego obrzydzenia

Jednym z najgorętszych tematów minionej doby wśród esportowej społeczności było ogłoszenie przez Blizzarda zakończenia działalności HGC, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek esportowych Heroes of the Storm. Więcej o tym możecie przeczytać w tym miejscu. Kilkanaście godzin po publikacji tej informacji przez Blizzarda wyraz niezadowolenia dał jeden z czołowych polskich zawodników – Maksym „Mopsio” Szczypa. Polski tank nie przebierał w słowach, mówiąc m.in, że uważa za obrzydliwy sposób, w jaki postąpił Blizzard.

Zdaniem wielu problemem nie jest nawet fakt samego końca HGC, ale sposób poinformowania o tym przez Blizzarda. Mimo wielokrotnych prób kontaktu z amerykańskim pracodawcą gracze nie otrzymali odpowiedzi dotyczącej przyszłorocznych rozgrywek. Z takiego obrotu spraw nie jest zadowolony sam Mopsio. – Odebrano pracę ok. 200 osobom poprzez posta na blogu. Od momentu zakończenia BlizzConu pisaliśmy maila średnio raz w tygodniu, coby nam zakomunikowali o co chodzi. Mieli cały miesiąc, by nam napisać, że jest możliwość braku HGC – oznajmił Szczypa.

W związku z powyższym Mopsio postanowił zbojkotować całą działalność Blizzarda. – Jak zwykle miałem tylko kilka problemów, to teraz wszystko wyj*bało na taką skalę, że nie da się patrzeć na logo Blizzarda bez pewnego obrzydzenia. Tyle z przygody z Bohaterami Burzy – wyznał.

Obecnie Mopsio zamierza powrócić do korzeni i spróbować swoich sił na profesjonalnej scenie League of Legends. – Dam sobie 2-3 miesiące na powrót do formy w LoLu, a jak tam nie wyjdzie to wyjazd za granicę do roboty – oznajmił. – W LoLu byłem challengerem na EUW w 3. sezonie, jak uda mi się wrócić do formy, to do jakiejś drugiej ligi (np rosyjskiej czy tureckiej) spokojnie powinienem się dostać! – dodał w jednym z komentarzy pod swoim postem. Całą treść oświadczenia Mopsia znajdziecie w tym miejscu.

Polski tank nie jest nie jedynym graczem, który nie kryje frustracji w związku z taką decyzją Blizzarda. Gorzkich słów nie szczędził również zawodnik ePunks, Johan „Lauber” Lauber. Jego formacja wywalczyła sobie miejsce w najbardziej prestiżowych rozgrywkach HotS-a, jednak te nie dojdą do skutku. Wpis Laubera możecie znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Luminosity z drugim zaproszeniem na iBUYPOWER Masters 2019

Poznaliśmy drugiego uczestnika iBUYPOWER Masters 2019. Kilka dni temu pierwsze zaproszenie na styczniową imprezę otrzymało Astralis, zaś teraz organiz...