fot. FACEIT

Oficjalnie: karrigan odsunięty od składu FaZe!

Dziś wydarzyło się to, na co zanosiło się już od dawna – Finn „karrigan” Andersen został odsunięty od składu FaZe Clanu. Duński prowadzący już od dłuższego był obiektem plotek zapowiadających jego rychłe pożegnanie z amerykańską formacją, ale dopiero teraz pojawiły się jakiekolwiek konkrety.

Za FaZe rozczarowujące miesiące – ekipa wyraźnie znalazła się bowiem w cieniu Astralis i nie potrafiła w najmniejszym nawet stopniu nawiązać z Duńczykami rywalizacji. Czarę goryczy prawdopodobnie przelał jednak występ zespołu podczas BLAST Pro Series Lisbon 2018, gdzie podopieczni Roberta”RobbaNa” Dahlströma nie wygrali ani jednego meczu i w efekcie zajęli przedostatnie miejsce. Wobec takiego obrotu spraw jasnym stało się, że zmiany w pogrążonym w marazmie zespole są potrzebne, zaś najprawdopodobniejszym celem tychże zmian był właśnie karrigan, który o swoim przesunięciu na ławkę rezerwowych poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na ten moment nie wiadomo kto konkretnie zajmie miejsce Duńczyka. Przypomnijmy, że pierwszym potwierdzonym turniejem, na którym pojawi się FaZe, jest zapowiedziane na przełom lutego i marca Intel Extreme Masters Katowice 2019. Niemniej już 1 stycznia mija termin rejestracji graczy, którzy mieliby wystąpić na Majorze, co oznacza, że zespół nie ma zbyt dużo czasu na znalezienie zastępstwa.

W tej sytuacji skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács
  • Olof „olofmeister” Kajbjer
  • Robert „RobbaN” Dahlström – trener
  • Finn „karrigan” Andersen – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TaZ: Obstawiam, że MICHU i snatchie zostaną w Virtus.pro. A reszta? Nie wiem

Za Virtus.pro pełen rozczarowań rok, którego zwieńczeniem było tymczasowe wycofanie składu CS:GO ze wszystkich możliwych rozgrywek. Rosyjscy włodarze...