fot. AGO Esports

kap3r na stałe dołącza do AGO

W październiku tego roku, decyzją sztabu szkoleniowego, Mateusz „TOAO” Zawistowski został odsunięty od składu AGO Esports. Powstały po prowadzącym wakat wypełnił wypożyczony z Teamu Kinguin Kacper „kap3r” Słoma. Dzisiaj organizacja Jakuba Szumielewicza potwierdziła przedłużenie współpracy z kap3rem.

Już ze Słomą na pokładzie Jastrzębie sięgnęły po tytuł mistrzów 4. sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Dzisiaj natomiast AGO pokonało Virtus.pro w stosunku 2:0, czym zapewniło sobie miejsce na światowych finałach World Electronic Sport Games 2018. Wcześniej polska piątka dotarła do półfinału Toyota Master Bangkok 2018, gdzie musiała uznać wyższość TYLOO.

Zanim 23-letni strzelec dołączył do AGO, wraz z Grzegorzem „SZPEREM” Dziamałkiem reprezentował barwy znanego mixu Adwokacik, pozyskanego następnie przez tomorrow.gg. W tych barwach kap3r triumfował w trzecim sezonie PLE, pozostawiając w pokonanym polu swojego obecnego pracodawcę. Od października 2017 roku do stycznia tego roku zawodnik występował pod banderą Kinguin.

Tak zakontraktowanie kap3r skomentował szkoleniowiec formacji, Mikołaj „miNIr0x” Michałków:

Zdecydowaliśmy się na kap3ra, ponieważ potrzebowaliśmy powiewu świeżości w drużynie. Kacper wnosi wiele nowych pomysłów oraz to, czego nam brakowało w ostatnich miesiącach, czyli agresywną grę. Nie boi się strzelić heada czy wychylić. Pomimo tego, ze nie ma dużego doświadczenia drużynowego, bardzo chce naprawić swoje braki. Już teraz wykonuje ogrom pracy w tym kierunku, a jeśli przez najbliższe miesiące będzie ją kontynuował, to stanie się jednym z lepszych graczy w kraju.

Skład AGO Esports prezentuje się następująco:

  • Damian „Furlan” Kisłowski
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Tomasz „phr” Wójcik
  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Kacper „kap3r” Słoma
  • Mikołaj „miNIr0x” Michałków – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

WESG: Virtus.pro vs AGO Esports – statystyki graczy

Dzisiejszy mecz z AGO Esports był prawdopodobnie pożegnaniem Filipa "NEO" Kubskiego, Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego i Piotra "morelza" Tater...