fot. EPICENTER

Zellsis dołącza do Cloud9 na okres próbny

Pojawiające się w ostatnim czasie doniesienia o możliwych przetasowaniach w składzie Cloud9 znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Miejsce borykającego się z problemami zdrowotnymi Maikila „Goldena” Selima przynajmniej na jakiś czas zajmie młody Amerykanin, Jordan „Zellsis” Montemurro.

W październiku ubiegłego roku wspomniany gracz dołączył do drużyny Muffin Lightning, która w styczniu przeszła do Swole Patrol. W tym miesiącu ekipa wywalczyła miejsce w kolejnym sezonie ESL Pro League, lecz nie udało jej się zakwalifikować na amerykańskiego Minora przed Intel Extreme Masters Katowice 2019. Opuszczenie szeregów formacji przez Zellsisa sprawia, że jej skład liczy obecnie już tylko trzech zawodników. Pierwszym sprawdzianem Montemurro w nowych barwach będzie iBUYPOWER Masters 2019, które wystartuje 19 stycznia przyszłego roku. Okres próbny zakończy się po nadchodzącym Majorze na polskiej ziemi i wtedy C9 zadecyduje o dalszych losach strzelca.

Sam zainteresowany do swojego angażu odniósł się w następujący sposób. – Chociaż jest to wyłącznie okres próbny, jestem wdzięczny i podekscytowany nie tylko możliwością reprezentowania tej organizacji i graniem u boku tak doświadczonych graczy, ale również okazją do udowodnienia swojej wartości jako gracza oraz osoby. Wykorzystam ten czas w celu zdobycia tego, co będę mógł i dalszego rozwoju jako gracza. Mam nadzieję, że będę mógł wnieść coś specjalnego do tej drużyny i całej organizacji Cloud9  – stwierdził zawodnik.

W oficjalnym oświadczeniu organizacja przekazała również nieco informacji na temat Goldena. Ostatnim turniejem prowadzącego było listopadowe BLAST Pro Series Copenhagen, zaś na kolejnych imprezach offline Cloud9 było zmuszone posiłkować się usługami zmienników. Zgodnie ze słowami oświadczenia, obie strony doszły do wniosku, że Szwed powinien skupić się na swojej kondycji zdrowotnej i przejść pełną rekonwalescencję.

W tej sytuacji skład Cloud9 prezentuje się następująco:

  • Timothy „autimatic” Ta
  • William „RUSH” Wierzba
  • Robin „flusha” Rönnquist
  • Fabien „kioShiMa” Fiey
  • Jordan „Zellsis” Montemurro
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwaj gracze Singularity zasilą Swole Patrol?

Mimo że Swole Patrol niedawno wywalczyło historyczny awans do ESL Pro League, to nadal nie może być pewne, że w tych rozgrywkach wystartuje. A wszystk...