Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 31 grudnia – 6 stycznia

Pierwszy tydzień 2019 roku za nami! Przez ostatnie siedem dni wydarzyło się wiele ważnych i ciekawych rzeczy, o których dowiecie się (lub przypomnicie sobie) w Najważniejszych wydarzeniach tygodnia. Nowa seria będzie ukazywać się co poniedziałek, a w jej ramach przedstawiać będziemy najbardziej interesujące wydarzenia związane z esportem. Zapraszamy do lektury!


Sześciu Polaków w finale ASUS ROG JTRC 2019!

W sumie aż sześciu naszych rodaków będziemy oglądać w wielkim finale rozgrywanych w Sztokholmie zawodów ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019. W pierwszym półfinałowym boju zespół dowodzony przez Henry’egoG, w którym występuje Filip „TUDSON” Tudev, wygrał 2:1 z ekipą reprezentującą Francję, zaś w drugim naprzeciwko siebie stanęły formacje z Rosji i Polski, czyli Team ceh9 i Team IzakOOO. Pewnie zwyciężyli biało-czerwoni, którzy rozprawili się z przedstawicielami Europy Wschodniej 2:0. Na dwóch mapach oddali im zaledwie 9 rund. Wielki finał, w którym Team HenryG i Team IzakOOO zagrają ze sobą, rozpocznie się już dziś o 20:00. Aktualne informacje na temat zawodów znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019


pashaBiceps streamerem na pełny etat?

Dwa dni temu Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski po raz pierwszy od dłuższego czasu uruchomił transmisję na żywo na Twitchu, a jego fani co chwilę zadawali pytania o jego przyszłość. Jedna osoba zapytała byłego reprezentanta Virtus.pro czy jest możliwość, aby wystąpił on z Filipem „NEO” Kubskim, na co pasha odpowiedział: – Pomyślimy, zobaczymy jak forma, bo jak będzie się słabo grało, to nic nie będę kleił [z NEO]. Znany polski zawodnik powiedział również, że możliwe że zostanie streamerem na pełny etat i obiecał, że będzie streamował regularnie. Więcej informacji uzyskasz czytając artykuł poniżej:

pashaBiceps: Być może teraz będę streamerem na pełny etat


snatchie opowiada o sytuacji w Virtus.pro [WYWIAD]

Michał „snatchie” Rudzki odbył niedawno rozmowę z naszym serwisem, z którego dowiedzieliśmy się sporo na temat ostatnich miesięcy Virtus.pro, o punktach krytycznych starego składu tej drużyny, a także o postanowieniach snatchiego na obecny rok. Według Rudzkiego nawet gdyby drużyna nie została zawieszona oraz gruntownie przebudowana, nie udałoby się poprawić wyników. Przyznał też, że podczas gry dla rosyjskiej organizacji znacząco rozwinął się jako gracz. Aby przeczytać cały wywiad, kliknij w poniższy link:

snatchie: Jeśli dostalibyśmy więcej czasu, to wyniki byłyby takie same, czyli słabe


Veggie wraca do Illuminar Gaming

Fryderyk „Veggie” Kozioł zdecydował się powrócić do Illuminar Gaming, gdzie ponownie będzie pełnił funkcję szkoleniowca dywizji League of Legends. Tym razem zajmie się jednak zupełnie nową drużyną, której składu na ten moment nie poznaliśmy. Kozioł to jeden z najbardziej utytułowanych oraz doświadczonych szkoleniowców LoL-a w Polsce. W przeszłości współpracował między innymi z Teamem ROCCAT, Reason Gaming czy właśnie iHG. Więcej na temat powrotu Veggiego możecie przeczytać tutaj:

Veggie powraca do Illuminar!


karrigan zagra w barwach EnVy podczas Minora w Katowicach

Ostatnie dwa lata Finn „karrigan” Andersen spędził w FaZe Clanie, w którym kilka tygodni temu został przeniesiony na ławkę rezerwowych. Mogłoby się wydawać, że Duńczyk nie pojawi się ani na Majorze, ani na Minorach w Katowicach, lecz dość niespodziewanie Andersen dołączył do Teamu EnVy, gdzie zajął miejsce Matta „Pollo” Wilsona. Nie wiadomo ile potrwa współpraca byłego prowadzącego FaZe z amerykańską ekipą. Więcej informacji o transferze znajdziesz w artykule poniżej:

karrigan wystąpi w EnVy podczas Minora w Katowicach!


W grudniu zbanowano ponad pół miliona graczy CS:GO

Rok 2018 już za nami, co oznacza że możemy podsumować całkowitą liczbę VAC banów nadaną w ubiegłym miesiącu. Dane te są szczególnie interesujące, gdyż 6 grudnia gra stała się darmowa oraz doszedł do niej tryb battle royale. Przez 31 dni antycheat należący do Valve wyeliminował z rozgrywki aż 516 939 graczy! Imponujący był również lipiec, kiedy z możliwością zagrania w CS:GO pożegnało się nieco mniej niż 200 tysięcy osób, lecz te dane bledną w porównaniu do najnowszych informacji. Szczegółowe statystyki na temat banów znajdziecie w artykule dostępnym poniżej:

Ponad pół miliona VAC banów w grudniu 2018!


innocent rozpoczyna poszukiwania nowej drużyny

Na początku grudnia Paweł „innocent” Mocek zakończył nieudaną współpracę z Tempo Storm, a teraz opuścił również miks 2019, którego barwy reprezentował w ostatnim czasie. Według Mocka nie wszyscy w jego ostatniej drużynie chcieli dać z siebie wszystko i mocno się angażować, co nie współgrało z wyznawanymi przez niego wartościami. Obecnie polski zawodnik będzie szukał drużyny, w której będzie mógł się rozwijać.

innocent opuszcza 2019 i rozpoczyna poszukiwania drużyny


MOLSI odchodzi z PACT

Dość niespodziewanie szeregi jednej z czołowych polskich drużyn zdecydował się opuścić Michał „MOLSI” Łącki. Zawodnik ten był członkiem PACT od lutego 2018 roku i w tym czasie jego drużynie udało się m.in. zająć drugie miejsce w ESL Mistrzostwach Polski, wygrać Gfinity Spring Series 2018 czy występować w ESEA Mountain Dew League. Jak sam przyznał, głównym powodem odejścia z zespołu był brak motywacji, który spowodowany był z kolei brakiem wyników. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

MOLSI opuszcza PACT!


Profesjonalni gracze PUBG zbanowani na trzy lata za cheatowanie

Po ogromnej fali banów, która przetoczyła się przez serwery PlayerUnknown’s Battlegrounds, a która uderzyła także w zawodową scenę, przyszła pora na konkretniejsze działania ze strony PUBG Corp. Przedstawiciele tej firmy przeprowadzili śledztwo, którego wyniki właśnie poznaliśmy. W jego wyniku kary dosięgły takich graczy, jak Christian “Cuhris” Narvaez, Liam “Liammm” Tran, Tyler “DevowR” Sti oraz Mark “Tefl0n” Formaro. Cała czwórka została zawieszona na okres trzech lat. Szczegółowe informacje znajdziecie w linku poniżej:

Czterech profesjonalnych graczy PUBG zbanowanych na trzy lata za cheatowanie


damie przedłuża kontrakt z AS Roma Fnatic

Damian „damie” Augustyniak, czyli jeden z najlepszych polskich zawodników FIFA, na dłużej zostanie w AS Roma Fnatic. Nasz rodak przedłużył umowę z włoską ekipą i będzie reprezentował jej barwy do końca 2019 roku. Augustyniak do AS Roma Fnatic trafił w połowie ubiegłego  roku i w tym czasie zapewnił sobie awans na FIFA eWorld Cup 2018 oraz wygrał, wraz z Simonem „Zimme” Nystedtem, Gfinity Elite Series.

damie zostaje w AS Roma Fnatic do końca 2019 roku


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne będą pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AdreN i YNk oficjalnie dołączają do FaZe!

Od momentu zamknięcia rejestracji zawodników, którzy wezmą udział w Intel Extreme Masters Katowice 2019, minął już niemal tydzień. Dopiero teraz jedna...