STS
fot. 99Damage/Danny "DasiN" Singer

WiseWizards kończy działalność, OKOLICIOUZ bez drużyny

Niespełna cztery miesiące trwała przygoda Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego z WiseWizards. 21-latek ponownie musi prowadzić poszukiwania nowego pracodawcy, gdyż organizacja, w której był dotychczas zatrudniony, zakończyła swoją działalność.

Głowaty do WiseWizards zawitał w połowie września, zaliczając tym samym już trzecią w 2018 roku drużynę. Jednocześnie Polak wykonał krok wstecz, bo w jego nowej ekipie postawiono raczej na młodych graczy na dorobku. Niemniej ostatecznie raczej nie żałował tej decyzji, bo wraz z nowymi kolegami udało mu się sięgnąć po triumf w 10. sezonie 99Liga Division 2.1, a potem także w zimowej edycji drugiej dywizji ESL Meisterschaft 2018. Tym samym OKOLICIOUZ i spółka w obu tych rozgrywkach awansowali do najwyższych klas rozgrywkowych.

Mimo tych osiągnięć włodarze organizacji postanowili wycofać się ze sceny esportowej. Powód? Jak w swoim oświadczeniu wyjaśnia Philipp „Ph1d0” Dorner, zarówno on, jak i Alena „Alena J” Reiter postanowili skupić się na innych rzeczach, które w żaden sposób nie są powiązane z esportem. Tym samym WiseWizards pożegnało się ze swoimi oboma składami CS:GO, a także z zawodnikami zatrudnionymi w dywizjach PlayerUnknown’s Battlegrounds i FIFA 19. – Dziękuję za wasze nieustanne wsparcie. Gra w WW była dla mnie zaszczytem – pożegnał się ze swoją byłą już organizacją Głowaty.

Ostatni skład WiseWizards prezentował się następująco:

  • Micha „devraNN” Geutebrück
  • Peter „Seeeya” Gortschakow
  • Lorand „BMLN” Banki
  • Paul „PerX” von Erdmannsdorff
  • Michal „OKOLICIOUZ” Głowaty
  • Bahadir „j1n” Dilbas – trener
  • Jannik „DEX”“ Schür – rezerwowy
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ASUS ROG: Team HenryG vs Team IzakOOO – statystyki wielkiego finału

Wspaniale dla polskich fanów rozpoczął się 2019 rok. Team IzakOOO po raz drugi w historii okazał się najlepszy podczas ASUS ROG Join The Republic Chal...