Elazer
fot. Bart Oerbekke / ESL

Neeb, Special i uThermal pewni występu na IEM Katowice. Polacy nadal bez awansu

Intel Extreme Masters Katowice 2019 zbliża się wielkimi krokami. Wczorajszego wieczoru zakończyły się online’owe kwalifikacje europejskiego serwera do turnieju w StarCraft II, dzięki czemu poznaliśmy kolejnych trzech uczestników prestiżowych zawodów. Ostatecznie miejsce w fazie grupowej IEM Katowice wywalczyli sobie Juan Carlos „SpeCial” Tena Lopez, Alex „Neeb” Sunderhaft, a także Marc „uThermal” Schlapp.

Uczestniczący w kwalifikacjach Polacy niestety nie pokazali się z najlepszej strony w finałowej drabince eliminacji. Piotr „souL” Walukiewicz najpierw uległ Tobiasowi „ShoWTimE’owi” Sieberowi, przegrywając wynikiem 0:2, a następnie musiał uznać wyższość swojego rodaka, Grzegorza „MaNy” Komincza, również nie zdobywając nawet jednego punktu. Co ciekawe, losy souLa podzielił także najbardziej utytułowany polski Zerg, czyli Artur „Nerchio” Bloch, który najpierw został pokonany przez Lee „Bunny’ego” Jae-seona, a później Koha „GuMiho” Byunga.

Nieco lepiej poradzili sobie pozostali reprezentanci naszego kraju, lecz również nie możemy tutaj mówić o jakimkolwiek sukcesie. Zawodnik AGO Esports, Mikołaj „Elazer” Ogonowski, przegrał swoje pierwsze starcie z jednym z późniejszych triumfatorów kwalifikacji, Neebem. Elazer zdołał jednak utrzymać nadzieje na awans przy życiu, pokonując Adriena „DnSa” Boueta, lecz koniec końców umarły one już w kolejnej rundzie, gdzie Ogonowski został ograny przez pogromcę souLa – ShoWTimE’a. Na drugiej rundzie drabinki przegranych zakończyła się także przygoda MaNy, który wcześniej mierzył się ze SpeCialem oraz souLem. Komincz niestety okazał się być słabszy od reprezentującego mousesports Gabriela „HeRoMaRinE’a” Segata.

Na ten moment znamy tylko siedmiu zawodników, którzy mogą być pewni udziału w IEM Katowice 2019. Reprezentanci Polski wciąż mają więc szansę na wywalczenie sobie awansu na zawody odbywające się w katowickim Spodku, bowiem przed nami wciąż dwie edycje kwalifikacji serwera koreańskiego oraz Round of 76, które będzie rozgrywane na kilka dni przed startem IEM Katowice w ESL Arenie. Przypominamy, że ostatecznie o nagrody z puli wynoszącej 250 000 dolarów powalczy dwudziestu czterech graczy.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jutro startuje ostatnia tura biletów na IEM i ESL One Katowice!

Już jutro, o godzinie 16:00 wystartuje trzecia i zarazem ostatnia tura biletów na Intel Extreme Masters Katowice 2019 oraz ESL One powered by Intel. W...