Liquid twistzz
fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze 2018 roku wg HLTV – 12. Twistzz

Powoli zbliżamy się do pierwszej dziesiątki przygotowanego przez HLTV rankingu najlepszych graczy 2018 roku. Dziś popularny serwis ujawnił nam zawodnika z miejsca 12., którym okazał się Russel „Twistzz” Van Dulken. Nastoletni Kanadyjczyk jest drugim przedstawicielem Teamu Liqud w zestawieniu.

Mijający rok był dla 19-latka bez wątpienia okresem przełomowym. To właśnie podczas niego sięgnął on po swoje pierwsze w karierze trofeum pod banderą Liquid – Van Dulken i jego koledzy odbili sobie kompletnie nieudanego Majora triumfem w cs_summit 2, sam Twistzz był jednym z głównych autorów tego sukcesu. Na przestrzeni kolejnych miesięcy ekipa kanadyjskiego riflera wielokrotnie docierała jeszcze do finału najważniejszych na scenie imprezy, ale pierwsze miejsce zajęła jeszcze tylko raz: przy okazji SuperNova CS:GO Malta. Ponadto na konto TL wpadło sześć medali za drugie miejsce oraz pięć za trzecie. I bez wątpienia nie byłoby tego, gdyby nie właśnie Van Dulken, który świetnie uzupełniał się ze swoim rodakiem, Keithem „NAFEM” Markovicem. Na koniec warto też dodać, że w 2018 Twistzz po raz pierwszy otrzymał tytuł MVP – miało to miejsce podczas ESL One New York 2018 i to mimo faktu, że jego zespół poległ wówczas w wielkim finale.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2018 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
12. Russel „Twistzz” Van Dulken Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
15. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
16. Miikka „suNny” Kemppi mousesports
17. Timothy „autimatic” Ta Cloud9
18. Håvard „rain” Nygaard FaZe Clan
19. Robin „ropz” Kool mousesports
20. Valdemar „valde” Bjørn Vangså North
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

R-SIXTEAM wycofuje się z Ultraligi

Po krótkim okresie milczenia R-SIXTEAM postanowił wreszcie odnieść się do pojawiających się już od jakiegoś czasu plotek i potwierdzić, iż nie wystąpi...