AGO Esports
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Porażki AGO i x-komu w fazie grupowej Hunt Wave League

Czwartek nie przyniósł zbyt wielu pozytywnych informacji kibicom polskich formacji w rozgrywkach online. Zarówno AGO Esports, jak i x-kom team przegrały dziś swoje spotkania w ramach rywalizacji w grupie B w Hunt Wave League. Dla drużyny Oskara „oskarisha” Stenborowskiego i reszty oznacza to koniec marzeń o fazie play-off turnieju.

AGO Esports 0 : 2 Chaos Esports Club

(Hunt Wave League – faza grupowa)
8 5 Overpass 10 16
3 6
14 11 Cache 4 16
3 12
Mirage

AGO do starcia z Chaos Esports Club przystąpiło z Mikołajem „miNIr0Xem” Michałkowem w roli stand-ina, który zastąpił niedysponowanego tego dnia Damiana „Furlana” Kisłowskiego. Brak podstawowego gracza szybko zaczął doskwierać ekipie Jastrzębi, która mimo całkiem dobrego startu na Overpassie, po niedługiej chwili oglądała już plecy rywala. Sytuacja nie zmieniła się do końca batalii na pierwszej mapie, co oznaczało, że Polacy będą musieli odrabiać w tym meczu straty.

Na Cache’u gra rodzimej formacji wyglądała jednak już całkiem dobrze. Solidny start zapewnił Polakom prowadzenie, a do przerwy zawodnicy znad Wisły legitymowali się nawet przewagą siedmiu oczek. Niestety, wszystko to jednak poszło na marne, kiedy Chaos zaczęło wygrywać rundę za rundą. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i kompanii byli bezradni w obliczu perfekcyjnych ataków szwedzkiej piątki. W końcu rywal doprowadził do wyrównania, a na finiszu przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając tym samym całą serię.

x-kom team 1 : 2 NeverPlay

(Hunt Wave League – faza grupowa)
16 13 Mirage 2 3
3 1
6 1 Inferno 14 16
5 2
 (1) 16 7 Overpass 8 19 (4)
8 7

Mirage od pierwszych minut układał się po myśli Polaków. Zawodnicy x-kom teamu robili swoje, a rywal z Niemiec jedynie biernie przyglądał się poczynaniom swoich sąsiadów ze wschodu. Dość powiedzieć, że do przerwy formacja Daniela „STOMPA” Płomińskiego oddała przeciwnikom tylko dwa oczka, by po przerwie postawić kropkę nad „i”. Po kilkunastu minutach przerwy zobaczyliśmy jednak skrajnie odmienną grę reprezentantów Polski. x-kom team był cieniem zespołu z pierwszej mapy i na Inferno oddał całkowicie inicjatywę NeverPlay. Niemieccy gracze wykorzystali prezent od oponentów i już w pierwszej połowie prowadzili 14:1, a chwilę później dopełnili formalności i przedłużyli rywalizację do trzeciej mapy.

Na Overpassie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po wygranych dwóch rundach na start przez x-kom, rywale zdobyli aż siedem kolejnych punktów. Zaraz nastąpiła jednak kontra naszych rodaków, którzy dołożyli na swoje konto pięć oczek i do przerwy przegrywali najmniejszym możliwym wynikiem. Podobnie wyglądała także walka po zmianie stron. NeverPlay miało nawet trzy okazje do skończenia meczu, ale waleczni Polacy doprowadzili w dogrywce. Niestety, w dodatkowych rundach zabrakło już sił i to gracze z Niemiec mogli cieszyć się z heroicznej wygranej.

W walce o drugie miejsce w grupie B AGO Esports będzie miało okazje pomścić swoich rodaków z x-kom teamu, bowiem właśnie z pogromcami polskiej formacji przyjdzie zawalczyć Tomaszowi „phr” Wójcikowi i spółce. Termin decydującego meczu nie jest jeszcze znany. Przypomnijmy, że w Hunt Wave League walka toczy się o łączną kwotę 10 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

pasha otwiera własny kanał na YouTubie. Zobacz pierwszy film

Wraz z końcem roku Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski został odsunięty od składu Virtus.pro. Jaka przyszłość czeka legendarnego zawodnika? Na ten mom...