AGO Esports
fot. StarLadder

AGO z problemami melduje się w fazie play-off Hunt Wave League

Szczęśliwie zakończyło się starcie AGO Esports w decydującym spotkaniu grupy B w ramach Hunt Wave League. Polacy po niemałych problemach pokonali niemiecką formację NeverPlay i tym samym przypieczętowali awans do fazy play-off.

AGO Esports 2 : 1 NeverPlay

(Hunt Wave League – faza grupowa)
8 6 Inferno 9 16
2 7
16 13 Mirage 2 2
3 0
16 5 Overpass 10 13
11 3

Spotkanie zainaugurowało Inferno. Tam jednak od początku lepiej czuło się NeverPlay. Niemcy wygrali pierwszych dziewięć rund, co zapewniło naprawdę solidną zaliczkę na dalsze minuty gry. Szczęśliwie Polacy nie chcieli jednak tak zostawić sprawy i rzucili się z agresją do odrabiania strat. W ten sposób AGO zdobyło sześć oczek, co dawało ciągle nie najgorsze położenie przed drugą połową. Niestety, po zmianie stron oglądaliśmy podobny obraz gry, co na starcie meczu. Zawodnicy zza naszej zachodniej granicy pokazali kawał dobrego CS-a i dowieźli wygraną do końca.

Na Mirage’u runda pistoletowa wpadła na konto niemieckiej drużyny, ale zaraz po tym na zwycięską ścieżkę weszła ekipa Jastrzębi. Nasi rodacy z każdą minutą wyglądali na coraz pewniejszych siebie, czego dowodem były seryjnie zdobywane punkty. Finalnie AGO zdołało odnieść triumf aż w 13 potyczkach z rzędu. Potężny zapas punktowy sprawił, że druga część batalii była już jedynie formalnością. Po przejściu na stronę broniącą Polacy dołożyli jeszcze trzy rundy do swojego dorobku, doprowadzając tym samym do trzeciej mapy.

Na niej sytuacja była dość przewrotna. Obie formacje przez długi czas nie potrafiły uciec w wyścigu po zwycięstwo, przez co oglądaliśmy bardzo wyrównaną walkę. Doskonały finisz w wykonaniu NeverPlay zapewnił jednak pięciopunktową przewagę przed przerwą. Taki obrót spraw podrażnił podopiecznych Mikołaja „miNIr0Xa” Michałkowa, którzy gdy tylko przeszli na stronę atakująca byli praktycznie nie do zatrzymania. Zepchnięty do defensywy rywal nie zdołał podnieść się po kilku potężnych ciosach i ostatecznie skapitulował.

W półfinale rozgrywek AGO czeka starcie z 3DMAX. Jak na razie nie poznaliśmy dokładnej daty tego pojedynku. Zwycięzcy całego turnieju przypadnie 7 tysięcy dolarów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MIBR

Najlepsi gracze 2018 roku wg HLTV – 10. coldzera

O tym, jaki to był rok dla MIBR, niech świadczy fakt, że brazylijska formacja w rankingu dwudziestu najlepszych graczy 2018, który przygotował serwis...