fot. ESL/Adam Łakomy

Trwają Minory EU i CIS, kilku faworytów zagrożonych eliminacją

W obu rozgrywanych obecnie w Katowicach Minorach zapadły już pierwsze rozstrzygnięcia, ale faza grupowa trwa nadal. W Europie i regionie CIS pozostały bowiem jeszcze po dwa miejsca w fazie pucharowej, które zapełnione zostaną właśnie dziś.

Jako pierwsi na serwerze pojawią się ci, którym widmo eliminacji zagląda w oczy najbardziej. O przedłużenie swoich szans na awans na Intel Extreme Masters Katowice 2019 dość nieoczekiwanie walczyć będą Gambit Esports oraz Runtime.gg – obie te drużyny zaczęły swoją przygodę z Minorem CIS od porażek, przez co już za chwilę może ich na zawodach w ogóle zabraknąć. Ich rywalami będą odpowiednio Nemiga Gaming i pro100, które już wcześniej głośno mówiły o swoich ambicjach i tanio skóry na pewno nie sprzedadzą. A przecież w decydujących pojedynkach na przeciwników czekają jeszcze Syman Gaming i AVANGAR, zanosi się więc na naprawdę pasjonującą rywalizację o wyjście z grupy.

Niemniej ciekawie wygląda sprawa na Starym Kontynencie, gdzie pod znakiem zapytania stoi dalszy byt aż trzech faworytów. Ani OpTic Gaming, ani North, ani też mousesports na inaugurację zmagań nie zachwyciły, przez co żadna z tych drużyn nie może być jeszcze pewna swojego losu. Wiemy na pewno, że z kompletem porażek stolicę Górnego Śląska opuści OpTic lub mouz, gdyż zespoły te zmierzą się ze sobą bezpośrednio. Druga z duńskich formacji stanie natomiast naprzeciwko byłego składu Space Soldiers. Triumfatorzy tych pojedynków będą musieli wejść do gry jeszcze raz, tym razem po to, by zagrać z Valiance & Co i Windigo Gaming w meczach ostatniej szansy.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

17 stycznia
10:00 Gambit Esports vs Nemiga Gaming BO3
10:00 pro100 vs Runtime.gg BO3
13:30 Syman Gaming vs Gambit/Nemiga BO3
13:30 AVANGAR vs pro100/Runtime BO3
17:15 OpTic Gaming vs mousesports BO3
17:15 ex-Space Soldiers vs North BO3
20:45 Valiance & Co vs OpTic/mousesports BO3
20:45 Windigo Gaming vs ex-SpaceS/North BO3

Transmisja z Minor Championship Katowice 2019 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszych relacji tekstowych dotyczących imprez dla Europy oraz regionu CIS.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Roison

Roison w nowym składzie akademii Origen

Kolejna organizacja występująca na co dzień w League of Legends European Championship postanowiła zatrudnić polskiego zawodnika w swojej akademii. Tym...

>