fot. ESL/Adam Łakomy

Minory Europy i regionu CIS wchodzą w fazę play-off!

Żarty się skończyły, faza grupowa za nami – teraz w Minorach dla Europy i regionu CIS zaczynają się play-offy! A w nich pozostali już tylko najlepsi z najlepszych, chociaż oczywiście brak jednych nazw i obecność drugich może budzić niemałe zdziwienie. Nikt jednak miejsca w półfinale nie dostał za darmo.

Najmniej zaskoczeń było w ekipach z Europy Wschodniej, bo tutaj do drugiej fazy imprezy dostali się wszyscy, którym awans wróżono. Mamy więc Team Spirit i Gambit Esports, czyli dwóch uczestników poprzedniego Majora, a także zawsze mocne AVANGAR i nieobliczalny Winstrike Team. Co więcej, w piątek żadna z tych drużyn jeszcze nie odpadnie z dalszej rywalizacji, ale dwie z nich spadną do dolnej drabinki, wyczerpując tym samym limit błędów. Kto to będzie? Biorąc pod uwagę jak wyrównany jest poziom wszystkich tych składów, trudno już teraz wyrokować.

Z kolei w Europie… Co tu się działo! Nie ma mousesports, nie ma OpTic Gaming, a niewiele brakło, by nie było również North. Faza grupowa nie obeszła się z formacjami ze Starego Kontynentu zbyt łagodnie, ale dzięki temu szanse na udział w Intel Extreme Masters Katowice 2019 mają aż trzy drużyny, które w swojej historii nigdy jeszcze na Majorze nie grały. Zresztą, trudno by taki Team Vitality na zawodach Valve wystąpił, skoro na scenie CS:GO istnieje dopiero od niedawna. Także Valiance & Co i ENCE eSports nie zdołały dotychczas tego dokonać. Niemniej teraz może się to wreszcie zmienić.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

18 stycznia
10:00 Team Spirit vs AVANGAR BO3
13:30 Winstrike Team vs Gambit Esports BO3
17:15 Team Vitality vs North BO3
20:45 ENCE eSports vs Valiance & Co BO3

Transmisja z Minor Championship Katowice 2019 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszych relacji tekstowych dotyczących imprez dla Europy oraz regionu CIS.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Unicorns of Love wchodzi na scenę CS:GO

Znana głównie ze sceny League of Legends organizacja Unicorns of Love postanowiła rozszerzyć swoje wpływy także na Counter-Strike'a. Dlatego też zapre...