fot. ESL/Adam Łakomy

Już dziś poznamy dwóch pierwszych zwycięzców Minorów!

Sprawa robi się coraz bardziej poważna, bo dziś w play-offach obu rozgrywanych Minorów – zarówno w tym europejskim, jak i CIS – zapadną pierwsze ostateczne rozstrzygnięcia. Tym samym poznamy dwie ekipy, które będą pewne gry na Intel Extreme Masters Katowice 2019, oraz dwie kolejne, dla których nie będzie już żadnej nadziei.

W regionie Wspólnoty Niepodległych Państw dość niespodziewanie bliski eliminacji jest Team Spirit, czyli uczestnicy FACEIT Major London. Rosyjsko-ukraiński skład dostał w piątek bolesną lekcję CS-a od AVANGAR i od godziny 10:00 będzie walczyć o swój ligowy byt z inną ekipą, którą mogliśmy oglądać na londyńskim Majorze, czyli Gambit Esports. Z kolei wspomniane już AVANGAR stanie naprzeciwko Winstrike Teamu, a lepszy z tej dwójki już teraz otrzyma bilet do stolicy Górnego Śląska. Przegrany natomiast będzie miał jeszcze jedną, ostatnią już okazję na dokonanie tego samego w niedzielę.

Na Starym Kontynencie czekają nas natomiast derby Europy Północnej, w których zmierzą się ze sobą North i ENCE eSports. I o ile Duńczycy mieli już okazję pojawić się na współorganizowanych przez Valve imprezach, tak Finowie postarają się zapewnić pierwszy w swojej historii awans na turniej tego typu. Nieco wcześniej jednak przedłużyć swoje szanse na wyjazd na IEM spróbują Team Vitality i Valiance & Co, czyli dwa składy sformowane dość niedawno. Faworytami wydają się być Francuzi, tym bardziej, że kilka dni temu mierzyli się już oni z tym rywalem w meczu wygranych grupy A, ogrywając go wówczas 2:1.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

19 stycznia

Minor CIS – pierwsza runda drabinki przegranych

10:00 Team Spirit vs Gambit Esports BO3

Minor CIS – finał drabinki wygranych

13:30 AVANGAR vs Winstrike Team BO3

Minor EU – pierwsza runda drabinki przegranych

17:15 Team Vitality vs Valiance & Co BO3

Minor EU – finał drabinki wygranych

20:45 North vs ENCE eSports BO3

Transmisja z Minor Championship Katowice 2019 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszych relacji tekstowych dotyczących imprez dla Europy oraz regionu CIS.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos

Origen bez szans w starciu z G2 na koniec pierwszego dnia LEC

Dyspozycja Luki "Perkza" Perkovicia przed tym spotkaniem była jednym wielkim znakiem zapytania. Mimo że początkowa faza gry nie poszła mu najlepiej, t...