STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Dwa miejsca, czterech chętnych – dziś ostatni dzień Minorów dla Europy i CIS

AVANGAR i ENCE eSports mogą być już pewne gry na Intel Extreme Masters Katowice 2019. Dziś natomiast przepustkę na pierwszego w tym roku Majora wywalczą sobie dwie kolejne ekipy, które w meczach ostatniej szansy będą starały się zająć drugie miejsce na Minorach dla Europy oraz regionu CIS.

Winstrike Team vs Team Spirit
13:30 (BO3)

Jako pierwsze na serwerze pojawią się Winstrike Team oraz Team Spirit, czyli dwa zespoły, które mogliśmy oglądać podczas FACEIT Major London. Należy jednak pamiętać, że o ile Spirit nadal występuje dokładnie w tym samym składzie, co w stolicy Wielkiej Brytanii, tak Winstrike kilka miesięcy temu zdecydowało się na rewolucję, w wyniku której miejsce w zespole zachowało tylko dwóch graczy. Tak czy inaczej, nie przeszkodziło to tej drużynie w dostaniu się do finału drabinki wygranych, gdzie musiała ostatecznie uznać wyższość AVANGAR. Teraz przed nią druga szansa na sukces, ale niekoniecznie ostatnia – pamiętajmy wszak, że ekipy z trzecich miejsc wezmą jeszcze udział w dodatkowym turnieju play-off.

North vs Team Vitality
17:15 (BO3)

Od momentu swoich narodzin w październiku ubiegłego roku Team Vitality miał prosty cel – awans na Majora. Obecnie jest tego bardzo bliski, ale najpierw musi pokonać ostatnią na swojej drodze przeszkodę, czyli North. Duńczycy, którzy niedawno kompletnie przebudowali swój skład, jak dotychczas prezentowali dość nierówną formę, chociaż przedwczoraj wystarczyła ona, by poradzić sobie z Vitality. Francuzi mają więc sporo do udowodnienia, bo tamta porażka nie była tak bolesna, jak może być ewentualna przegrana dziś. Lepiej przecież być pewnym awansu już teraz, niż zapewniać sobie dodatkowy stres w postaci zawodów play-off.

Oba mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszych relacji tekstowych dotyczących imprez dla Europy oraz regionu CIS.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 i Misfits na szczycie, Fnatic bez zwycięstwa po pierwszym tygodniu LEC 2019

Drugi dzień League of Legends European Championship przyniósł kolejną dawkę ogromnej rozrywki dla widzów, bowiem potyczki pełne były zwrotów akcji ora...